Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

Me ardhjen e motit të mirë, enët e lehta dhe të freskëta fitojnë të plota në dietën tonë. Sot ne propozojmë një pjatë që me siguri do ta përsërisni më shumë se një herë këtë verë, një sallatë të thjeshtë të salmon dhe djathë të tymosur, një kombinim i aromave që funksionojnë në mënyrë perfekte.

Për t'i dhënë ngjyrën sallatës këshillohet të vini bast marule të përziera; marule qengji, rukolë, pjellë, batavia e kuqe dhe dardhë e kuqe, ndër lastarët e tjerë. Të parat që kam mbledhur nga tenxheret e mia; Sot nuk ju duhet shumë hapësirë ​​për të ngritur një kopsht të vogël urban dhe të ushqeheni me disa perime dhe bimë aromatike. A ju pëlqen sallata? Provojeni këtë sytha me salcë mustarde dhe mjalti.

Përbërësit

Për 2 persona

 • Marule të ndryshme
 • 5 copa salmoni të tymosur
 • 10 tacos me djathë krem
 • Vaj ulliri ekstra i virgjer
 • Uthull balsamike
 • piper
 • Kripë

Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

përpunim

Ne krijojmë një baza marule e përzier në pjatën ose pjatat në të cilat do të shërbejmë sallatën tonë.

Ne rrokulliset feta salmoni të tymosur dhe ne i formojmë ato në mënyrë që sallata jonë të fitojë në prezantim. Do të na duhen dy për person dhe do të rezervojmë një tjetër për t'i copëtuar dhe shpërndarë në marule.

Tjetra ne shtojmë në sallatë tako djathi dhe së fundmi e sezonojmë duke përdorur vaj ulliri ekstra të virgjër, uthull balsamike, kripë dhe piper.

Notas

Nëse dëshironi të krijoni një sallatë më të lehtë, mund të zëvendësoni djathin krem ​​me djathë të freskët ose rrush të thatë.

Më shumë informacion -Sallatë me sythe me salcë mustarde dhe mjalti

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Sallatë e tymosur me salmon dhe djathë

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 150

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.