Sallatë e shëndetshme e panxharit, mollës dhe karotës

Kjo sallatë e shëndetshme e panxharit, mollës dhe karotës është një mundësi tjetër për të shijuar gjatë drekës ose një darkë të lehtë gjatë fundjavës dhe është gjithashtu një furnizues i fibrave minerale dhe vitaminave për t'u përfshirë në trupin tonë.

Përbërësit:

1 filxhan panxhar të papërpunuar të integruar
2 gota karrota të grira
2 gota me mollë të integruar
vaj ulliri, një spërkatje
1/2 filxhan kos natyral
4 lugë uthull molle
2 lugë çaji me mjaltë
1 lugë majdanoz të freskët të copëtuar
Kripë dhe piper i bluar, për shije

Përgatitja:

Në një tas, përzieni kosin me një shi të vajit të ullirit, uthullën e mollës dhe mjaltin dhe sezonin me kripë dhe piper të bluar, për shije.

Përgatitni një tas sallatë dhe vendosni panxharët, karotat, mollët dhe majdanozin e copëtuar. Tjetra, hidhni sallatë me salcë dhe përzieni mirë të gjitha ushqimet. Unë sugjeroj që nëse nuk e konsumoni sallatën për momentin, ta rezervoni në frigorifer të mbuluar me mbështjellës plastik.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ann dijo

  Kjo sallate duket shume e shijshme, do ta bej
  Ata kanë diçka me brokoli ose lulelakër që nuk ka proshutë ose ndonjë mish, unë jam pothuajse një vegjetarian, si disa pulë ose ushqim deti sapo i përfundoj.
  Ju faleminderit.