Sallatë e përzier

Sallatë e përzier

Unë nuk di për ju, por me ardhjen e nxehtësisë, unë personalisht dua të ha vetëm gjëra të ftohtë dhe të lehtë, pa enë të rënda dhe të nxehta.

Prandaj, pjata që përdor më shumë është një e mirë Sallatë me pafundësia e përbërës të ndryshëm. Isshtë një pjatë që unë veçanërisht e ha gjatë natës në cena shoqëruar me disa peshk të skuqur ose një omëletë franceze. Një vakt siç mund ta shihni shumë të lehtë, shumë të shëndetshëm dhe njëkohësisht shumë të plotë.

Unë ju lë me përbërësit dhe metodën e përgatitjes që unë aplikoj.

Sallatë e përzier
Sallata e përzier me shumë përbërës bëhet një nga pjatat e mia të preferuara gjatë verës.

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • Let marule ajsberg
 • 300 gram shijshme të prodhimeve të detit
 • 3 vezë të ziera
 • 2 kanaçe ton në vaj perimesh
 • misër
 • Karrota e grire
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • Lëng limoni

Preparación
 1. Së pari, ajo që bëj është të vendos 3 vezë për të gatuar ndërsa jemi duke prerë dhe pastruar perimet.
 2. Ne prerë marule ajsberg, e lajmë mirë dhe ia shtojmë a tas i madh ku do të shtojmë pjesën tjetër të përbërësve.
 3. Ne do të shtojmë shijshme të detit prerë në kube, kokrrat e misër për shije, karrota e grire (pak a shumë sipas asaj që ju pëlqen), toni i copëtuar mirë dhe 3 vezët do të copëtohen kur të zihen.
 4. Ne do të veshim gjithçka me pak vaj ulliri, kripë dhe lëng të një limoni ose limoni e gjysmë, në varësi të asaj se a e pëlqeni pak a shumë të fortë në aromë. Ne trazojmë shumë mirë dhe duhet vetëm të pjatë dhe të shijojmë.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 200

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.