Sallatë e ngrohtë me patate dhe midhje turshi

Sallatë e ngrohtë me patate dhe midhje turshi

Çfarë burimi i shkëlqyeshëm për sallatat e përditshme, në të cilat ka pak më shumë për të bërë sesa të përzieni përbërësit e tyre. Është sallatë e ngrohtë me patate dhe midhje turshi është një shembull i shkëlqyer për këtë. Duket e pabesueshme çfarë mund të bëhet me katër përbërës.

po kjo sallatë Ka vetëm katër përbërës: patate, midhje turshi, qepë të bardhë dhe qepë të kuqe. Nëse gatuani patatet për momentin, sallata do të ketë një prekje të ngrohtë. Por mos u shqetësoni nëse i përgatisni paraprakisht, i ftohti është gjithashtu i shijshëm.

Sa i përket veshjesMund të thuhet se ky është çelësi i kësaj sallate. Dhe është se përgatitet përveç përbërësve të zakonshëm në një: vaj, lëng limoni dhe kripë; me lëngun e vetë konservës. Nuk doni ta provoni? Thjesht duhet ta ndiqni këtë hap pas hapi për ta bërë atë.

Receta

Sallatë e ngrohtë me patate dhe midhje turshi
Po kërkoni një sallatë të shpejtë dhe të ndryshme? Provoni këtë sallatë të ngrohtë me patate dhe midhje turshi. e thjeshte dhe e shijshme
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 patate të mëdha
 • 1 kanaçe me midhje turshi.
 • ½ qepë e bardhë
 • ¼ qepë e kuqe
 • Lëng limoni
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • majdanoz
 • Kripë
 • Piper i zi
Preparación
 1. I gatuajmë patatet në shumë ujë të kripur.
 2. Pasi të jetë gatuar, hiqni lëkurën dhe copëtoni me duar.
 3. Vendosni patatet në një enë dhe shtoni qepë e bardhë e njomur. Pastaj ne sezonin.
 4. atëherë përgatisni dressing-un në një tas. Shtoni pak vaj ulliri dhe pak lëng limoni.
 5. Më pas hapim kanaçen e midhjeve dhe ne inkorporojmë një pjesë të lëngut të tij.
 6. Ne gjithashtu shtojmë qepë vjollce e grirë imët, kripë, piper dhe një majë majdanoz.
 7. Përzieni mirë dressing-un dhe me të ujisni patatet. I heqim që këto të ngjyhen mirë.
 8. Shërbejini patatet në të njëjtin enë ose në një tas dhe shtoni midhjet sipër.
 9. Kemi shijuar sallatën e ngrohtë me patate me midhje turshi.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.