Sallatë e ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate me salcë soje

Sallatë e ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate me salcë soje

A jeni duke kërkuar për një recetë e thjeshtë, e shpejtë dhe e lehtë? Provoni këtë sallatë të ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate me salcë soje që ju propozoj sot. Është shumë e shijshme dhe e ngopshme, ideale për të kompletuar menunë tuaj javore tani që të gjithë jemi kthyer në rutinë.

Pothuajse të gjithë përbërësit e kësaj sallate i shtohen të gatuar, përveç karkalecave. Cfare do te thote ajo? Sa kohë do t'ju duhet për ta përgatitur, për aq kohë sa duhen patatet dhe vezët për t'u gatuar? Përbërësit, të cilët nga ana tjetër, ju mund të lëreni të gatuar një ditë më parë Nuk ka problem që gjithçka të jetë më e shpejtë kur të ktheheni në shtëpi.

karkalecat, të gatuara me hudhër dhe speci djegës janë çelësi i kësaj sallate, për të cilën salce soje vendosni pikën e kripës. Personalisht, kur e shtoj këtë salcë nuk përdor kripë, por e kuptoj që jo të gjithëve do ta pëlqejnë njësoj. Pra e keni gati, a guxoni ta përgatisni këtë sallatë? Gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni udhëzimet e mëposhtme.

Receta

Sallatë e ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate me salcë soje
Kjo sallatë e ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate është shumë e shijshme dhe mund të përgatitet në një kohë të shkurtër. Mësoni se si ta bëni atë dhe shtojeni në menunë tuaj javore.
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 patate të mesme
 • Vezë 2
 • 1 brokoli
 • 300 g. karkaleca të ngrira (të shkrira)
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • 2 dientes de ajo
 • 3 djegësa të kajenës
 • Një spërkatje me salcë soje
 • Kripë
Preparación
 1. Qëroni patatet dhe i presim në kubikë. I kaurdisim në ujë të bollshëm me kripë për 12-15 minuta. Pasi të zbuten i nxjerrim, i kullojmë dhe i rezervojmë.
 2. Në të njëjtën kohë ne gatuajmë vezët, 10 minuta nga momenti kur uji fillon të vlojë. Më pas, i nxjerrim dhe i zhysim në ujë me akull për të prerë gatimin. Në fund i kullojmë dhe i lëmë të kaliten për t'i qëruar.
 3. Ne vetëm kemi gatuaj brokoli në lule, jo më shumë se katër minuta në mënyrë që të jetë al dente.
 4. Është koha për kaurdisim karkalecat. Për ta bërë këtë, hedhim një spërkatje vaji në një tigan të madh, dy thelpinj hudhre të qëruara dhe specat speca djegës. I skuqim derisa thelpinjtë e hudhrës të fillojnë të marrin ngjyrë dhe më pas shtojmë karkalecat. I kaurdisim derisa të marrin ngjyrë.
 5. Më pas, shtojmë brokolin e kulluar mirë dhe një spërkatje me salcë soje dhe ne kavardisim edhe disa minuta.
 6. Për të mbaruar shtoni kubikët e patates në tigan dhe zgavër gatuar. Gatuani për një minutë dhe shërbejeni sallatën e ngrohtë me brokoli, karkaleca dhe patate me salcë soje menjëherë.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.