Sallatë derri dhe perime

Propozimi i sotëm është të bëjmë një sallatë të thjeshtë me disa perime dhe duke përdorur pak mish derri të mbetur nga një vakt i mëparshëm dhe në këtë mënyrë do të përgatisim një vakt të plotë.

Përbërësit:

1 copë mish derri (i gatuar)
2 tomates
2 Cebolla
Pepino 1
2 vezë të ziera fort
2 lugë majdanoz të copëtuar
vaj ulliri, për shije
uthull vere, për shije
Kripë dhe piper i bluar, një majë

Përgatitja:

Pritini mishin e derrit të gatuar në kube dhe vendosini në një tas sallatë. Pastaj prerë domatet, kastravecin dhe vezët e ziera fort. Përzieni këta përbërës.

Për më tepër, copëtoni qepët shumë të vogla dhe i përzieni me majdanozin e copëtuar, një shi me vaj ulliri, uthull vere për shije dhe sezonin me kripë dhe piper të bluar. Në fund, përzieni këtë përgatitje dhe hidhni sallatë. Llokoçis dhe ju mund të shërbeni pjesë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.