Quinoa me tacos proshutë dhe salcë soje

Sot ne ju sjellim një vakt të thjeshtë, i shpejtë për t’u bërë dhe i pakomplikuar. Një nga ato recetat që të gjithëve na pëlqen ta kemi për ngjarje të paparashikuara, për ditët kur nuk kemi shumë kohë për të ngrënë dhe madje edhe për atletët që duan të shtojnë proteina shtesë në dietën e tyre.

Nëse doni ta provoni këtë quinoa me tacos proshutë dhe salcë soje Ndiqni hap pas hapi më poshtë dhe mësoni rreth disa përbërësve që na duhen.

Quinoa me tacos proshutë dhe salcë soje
Quinoa është një ushqim shumë në modë për marrjen e saj shtesë të proteinave dhe gjithashtu sepse konsumohet gjerësisht nga atletët.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Shtesa për jetesë
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 500 gramë quinoa
 • 200 gram proshutë në tacos
 • 2 lugë salcë soje
 • borzilok
 • Vaj ulliri
Preparación
 1. Ne më parë kishim gatuar quinoa. Nëse nuk dini si ta bëni, mjafton ta zieni me dy herë më shumë ujë se quinoa. Sigurisht, do të duhet ta shpëlani mjaft mirë, si përpara se ta vini, ashtu edhe më pas, me ujë në temperaturën e dhomës.
 2. Pasi të zihet, ajo që vijon është super e shpejtë dhe e lehtë. Shtoni atë në një tigan në nxehtësi mesatare me një shi të vaj ulliri. Nxeheni atë dhe pastaj shtoni tacos proshutë, dy lugë gjelle e salce soje (kjo është pak për shijen e konsumatorit) dhe dhe pak borzilok. Llokoçis gjithçka shumë mirë që të mos ngjitet, dhe lëre mënjanë kur të jenë përzier aromat.
Notas
Nëse përgatitni quinoa në të njëjtën kohë dhe mendoni se do t'ju mbetet pak, mund ta vendosni gomar dhe ngrijeni atë pa problem. Në këtë mënyrë, tashmë do ta keni të përgatitur vetëm për të shkrirë dhe ngrohur për herë të tjera.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 295

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ushqim dijo

  Përshëndetje carmen! Ne kurrë nuk jemi përpjekur të kombinojmë quinoa me proshutë dhe fara soje, por duhet të jetë e mrekullueshme. Ne e regjistrojmë atë