Salcë e shijshme chimichurri

Salcë e shijshmeChimichurri

Drejtpërdrejt Argjentinë! (dhe pjekjet, empanadat dhe salcat e tyre). Sot unë ndaj me ju atë që, pa dyshim, është salca ime e preferuar në botë: salcë e shijshme chimichurri. Madhështia e mishit argjentinas dhe pjekjeve të tij kreole është e njohur mirë, por nuk mund ta mohojmë që pas një mishi të mrekullueshëm ... një salcë në lartësinë e tij është thelbësore. Ky është një festival i sezonave dhe nuancave të përsosura për të veshur pothuajse çdo lloj pjate, madje edhe sanduiçe (Betohem më të mirën që kam pasur ndonjëherë).

Nuk është e nevojshme të vendosni një skarë në shtëpi për të shijuar këtë delikatesë. Herën tjetër kur të bëni mish të pjekur në skarë, peshk, ushqim deti ose perime, përpiquni të shoqëroni pjatat me këtë chimichurri shpreh. DHE G ENZONI

Salcë e shijshme chimichurri
Nuk ka asado argjentinase që ia vlen kripa e tij ose Barbecue e suksesshme pa këtë salcë të shijshme ekspres chimichurri. Me këtë recetë do të merrni një salcë perfekte për mishrat dhe perimet tuaja në më pak se 5 minuta.
Author:
Kuzhina: Tradicionale
Lloji i recetës: salsas
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 tufë e madhe majdanozi (për të marrë një filxhan e gjysmë gjethe të copëtuara).
 • 4 dientes de ajo
 • 6 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
 • 3 lugë uthull të bardhë
 • 5 gjethe borziloku
 • 1 djegës
 • Kripë dhe piper për shije
Preparación
 1. Presim gjethet e një tufë majdanozi derisa të marrim sasinë e një filxhani e gjysmë.
 2. Ne shtypim 4 thelpinjtë e hudhrës.
 3. Prisni djegës derisa të arrijë sasinë e një luge kafeje.
 4. Ne i përziejmë të gjithë përbërësit në listë në një blender për disa sekonda, pa e lënë përzierjen të rrjedh shumë.
 5. Ne e ruajmë në frigorifer dhe e lëmë të pushojë për të paktën 1 orë para se ta shërbejmë.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 45

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Mynor ulloa dijo

  Faleminderit për recetën, diçka që më magjeps shumë në të gjitha mishrat, përshëndetje, shumë e shijshme

 2.   Hannah mitchell dijo

  Faleminderit Mynor!
  Një nga dobësitë e mia janë salcat! Pra, jini shumë të vëmendshëm në ditët e barabarta të çdo muaji, sepse një tjetër mund të bjerë së shpejti!
  Nje perqafim!