Smoothie me çokollatë dhe kokos

Smoothie me çokollatë dhe kokos

Unë dua smoothie dhe nuk mund të mos provoj kombinime të ndryshme. Javën e kaluar do ta përgatis këtë qumështor çokollate dhe kokosi, një tronditje që mund ta përgatisni për mëngjes ose për të rimarrë energjinë pas një stërvitje këtë fundjavë. Ti guxon?

Unë e kam përdorur për të përgatitur atë pije perimesh dhe kos kokosit si bazë. Një bazë që është “ëmbëlsuar” me çokollatë të zezë dhe kakao të pastër dhe kompletohet me një top argëtues që mund ta improvizoni dhe përshtateni me shijet tuaja. Bërja e tij nuk do t'ju marrë më shumë se 10 minuta dhe jam i sigurt që do ta shijoni.

Smoothie me çokollatë dhe kokos
Ky gojëmjaltë me çokollatë dhe kokosit është ideale si mëngjes ose rostiçeri, por edhe për të rimbushur bateritë pas një stërvitje.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 160 g kos kokosi
 • 200 ml. qumesht arre kokosi
 • 1 banane e pjekur
 • P lugë çaji kakao
 • 90 g çokollate e zezë
 • Arrë kokosi, çokollatë e zezë dhe oriz i fryrë për zbukurim
Preparación
 1. Çokollatën e zezë e shkrijmë në mikrovalë me goditje të vogla të nxehtësisë.
 2. Ne përziejmë të gjithë përbërësit në një procesor ushqimi: kos, qumësht, banane, kakao dhe çokollatë.
 3. Ne e shërbejmë përzierjen të ftohtë në gota ose gota dhe zbukurojmë me arrë kokosi të integruar, ashkël çokollate dhe oriz të fryrë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.