Smoothie me çokollatë dhe luleshtrydhe

Smoothie me çokollatë dhe luleshtrydhe

Nëse më pëlqen herë pas here, merr një tronditje shumë e ftohtë, kjo është një alternativë e mirë. Ka një nga kombinimet e mia të preferuara midis përbërësve të saj: çokollatë dhe banane, si dhe disa luleshtrydhe të ngrira, ato të fundit! Të kesh fruta të ngrirë është çelësi në mënyrë që smoothie të jetë shumë i ftohtë pa pasur nevojë të shtosh akull.

Unë e kam përgatitur këtë gojëmjaltë me pije perimesh, në mënyrë që të gjithë ta shijojnë atë. Në këtë rast, pini bajame, megjithëse mund të provoni një pije bollgur ose atë që ju pëlqen më shumë. Përgatitja e tij është aq e lehtë sa përzierja e të gjithë përbërësve dhe shijimi i saj edhe më shumë. Nëse ju pëlqen, mos hezitoni ta provoni edhe këtë banane dhe mango.

Smoothie me çokollatë dhe luleshtrydhe
Ky gojëmjaltë me çokollatë dhe luleshtrydhe me pije perimesh është një propozim i shkëlqyeshëm si një meze të lehtë për të vegjlit dhe jo aq të vegjlit.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1-2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 banane të ngrira
 • 1 filxhan luleshtrydhe të ngrira
 • 2 lugë pluhur kakao
 • 1 filxhan qumësht bajame
 • Patate të skuqura me çokollatë të zezë (opsionale)
Preparación
 1. Vendosni të gjithë përbërësit, përveç patate të skuqura çokollatë, në procesorin e ushqimit dhe copëton me shpejtësi të lartë derisa të arrihet një shkundje kremoze.
 2. Nëse e shihni që lëkundja ka nevojë për më shumë qumësht, shtoni pak më shumë derisa të arrini qëndrueshmëria e dëshiruar.
 3. Shërbejeni Shake Chocolate Strawberry me disa Copa çokollate dhe një luleshtrydhe të tërë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.