Smoothie me çokollatë dhe banane

Smoothie me çokollatë dhe banane

Në këtë recetë tregojmë se nuk duhet të bëjmë pa diçka të shijshme për të qenë të shëndetshëm dhe për të mos shtuar kilogramë të tepërt. Pse e themi? Sepse përmban çokollatë dhe banane, dy aromë shumë të ndryshme por që në të njëjtën kohë kombinohen shkëlqyeshëm me njëra-tjetrën. Njëra siguron trashësinë dhe ëmbëlsinë dhe tjetra prekjen e hidhërimit siç ka çdo çokollatë e pastër.

Nëse mendoni se mund t’ju ​​pëlqejë kjo recetë, mos e ndaloni së gatuari, ju sigurojmë se është një sukses për ato vaktet e pasdites.

Smoothie me çokollatë dhe banane
Ky gojëmjaltë me çokollatë dhe banane është ideale për të pirë të ftohtë gjatë snacks.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 4 banane
 • 700 ml qumësht
 • 3 lugë çaji 0% pluhur kakao
 • 150 g sheqer kafe
 • Shurup çokollate
Preparación
 1. Për të bërë këtë recetë do të kemi tre elementë thelbësorë: blender, një e mirë tas që na ndihmon të rrahim dhe Frigorifer ose frigorifer.
 2. Ne së pari zhvishem 4 banane, dhe i presim në copa duke i shtuar në të njëjtën kohë në tasin e përzierjes.
 3. Shtoni qumështin së bashku me 3 lugë çaji pluhur kakao 0% yndyrë. Gjëja e fundit për të marrë do të jetë Sheqer kafe (shumë më e dobishme për shëndetin tonë sesa sheqeri i bardhë).
 4. Tani ne vërtet e vendosim mikserin tonë në punë! I rrahim mirë të gjithë përbërësit, duke i përzier mirë mes tyre derisa të mos mbeten grumbuj banane.
 5. Kur gjithçka është rrahur mirë, ajo që mund të bëjmë është ta ruajmë atë në frigorifer për afërsisht 1 orë ose të shpërndajmë qumështin në gotat që zgjedhim, shtoni pak shurup çokollate për tu dekoruar dhe vendoseni në frigorifer më pas.
 6. E gjithë kjo në shijen e konsumatorit!
Notas
Nëse ju pëlqen Canela ju mund të shtoni pak më lart në gotën tuaj.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 180

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.