Smoothie me qumësht soje dhe pjepër

Smoothie me qumësht soje dhe pjepër

Nuk e di nëse e dini, por kohët e fundit është mjaft modë ta bëjmë veten në shtëpi smoothies dhe / ose gojëmjaltë. Dy arsyet kryesore për ta bërë këtë është se:

 1. Janë mjaft Më të shëndetshëm sesa ato që blejmë tashmë të përgatitura dhe
 2. Ne jemi ata që ne kontrollojmë frutat që shtojmë, aromën që do të ketë, etj.

Unë personalisht, këtë verë e kam vënë në praktikë shumë dhe këtë qumësht soje dhe shake shalqi që ju prezantoj sot është e fundit që bëra për një meze të lehtë. Ishte e freskët dhe e shijshme.

Unë ju lë me përbërësit dhe përgatitjen.

Smoothie me qumësht soje dhe pjepër
Do ta doni këtë shtrëngim qumështi soje dhe pjepri për ato pasdite të nxehta kur nuk doni një kafe, por diçka të freskët për një meze të lehtë.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 175 ml qumësht soje
 • 1 fetë pjepër
 • 1 cookie Maria
 • 2 lugë çaji me mjaltë
 • Kanellë për shije
Preparación
 1. Në një enë me blender, shtoni përbërësit një nga një. Mundohuni të copëtoni pjepër në copa të vogla që të mund ta rrahim mirë më vonë.
 2. Shuma e qumësht soje Shtë e përafërt dhe do të varet shumë nga fakti nëse ju pëlqen lëkundjet tuaja më shumë ose më pak të trasha.
 3. E njëjta gjë ndodh me mjaltë, nëse ju pëlqen pak a shumë e ëmbël.
 4. Ne lëvizim gjithçka shumë mirë dhe shërbejmë të ftohtë.
Notas
Për të dekoruar mund të shtoni disa biskota në copa ose të copëtuara.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 220

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gustavo Lopez dijo

  Më pëlqejnë recetat që më shërbejnë mrekullisht sepse kam një kuti dreke, shumë faleminderit për ndarjen e recetave