Qull me bollgur dhe kakao me fiq, banane dhe dardhë

Qull me bollgur dhe kakao me fiq, banane dhe dardhë

Duke kërkuar për një mëngjes i plotë për të filluar ditën me energji? Këto qull bollgur dhe kakao me fiq, banane dhe dardhë janë një propozim i shkëlqyeshëm. Një kombinim i shkëlqyeshëm i përbërësve që, përkundër asaj që mund të duket, jo vetëm që funksionon, por është shumë i këndshëm.

Nëse, si unë, jeni një nga ata që duhet ta fillojnë ditën me një mëngjes të mirë dhe të kënaqen duke e përgatitur, duhet ta provoni! Nuk do t'ju duhet më shumë se 10 minuta për ta përgatitur; koha që duhet gatuaj tërshërën në mënyrë që të jetë tretës. Dhe nuk keni nevojë për sheqer ose ëmbëlsues të tjerë; bananeja e pure dhe fiqtë janë përgjegjës për t’i dhënë asaj vendin e ëmbël në një mënyrë natyrale. Provojini!

Qull me bollgur dhe kakao me fiq, banane dhe dardhë
Këto qull bollgur dhe kakao me fiq, banane dhe dardhë janë ideale për të filluar ditën me energji. A guxoni t’i provoni?

Author:
Lloji i recetës: Mëngjesi
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 filxhan pije bajame
 • 2 lugë bujare tërshërë të mbështjellë
 • P lugë çaji kakao
 • P lugë çaji kanellë
 • 2 fiq të thatë
 • 1 banane
 • 1 dardhë e vogël
 • Një ons me 90% çokollatë e zezë

Preparación
 1. Vendosëm në një tenxhere mbi zjarr qumësht, tërshërë, kakao dhe kanellë. Sapo përzierja të vlojë, ulni zjarrin dhe gatuajeni duke zierë për 10 minuta, duke e përzier herë pas here.
 2. Gjatë asaj periudhe kohore, ne shtojmë qull gjysmën e banane, pure, dhe fiq te grire imet.
 3. Pasi qull është trashur (mund të shtoni më shumë pije bajame për të korrigjuar strukturën), pas 10 minutash, I shërbejmë në një tas.
 4. Dekorojeni me dardhën e copëtuar, banania e mbetur në feta dhe një ons çokollatë.
 5. Ne shijuam qullën e nxehtë të bollgur dhe kakaos.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.