Qiqrra me patate dhe brinjë të marinuar për të luftuar të ftohtin

qiqra me patate dhe brinjë të marinuar

Nuk mund të flasim ende për të ftohtë të fortë, por duket se moti ka filluar të ndryshojë më në fund. Dhe pjata ngushëlluese si këto qiqra me patate dhe brinjë të marinuar Ata fillojnë të priten shumë mirë kur mbërrijnë në shtëpi në mesditë pasi kanë punuar gjithë mëngjesin.

Pjata të tilla na mbajnë të argëtuar në kuzhinë për pak kohë, por rezultati ia vlen. Dhe gjithmonë mund të reduktoni ndjeshëm kohën që shpenzoni duke përdorur qiqra të gatuara të konservuara. Sa ndihmë është të kesh gjithmonë disa kanaçe në frigorifer!

Në këtë rast, tenxheren e kam përdorur për t'i gatuar shumë thjesht vetëm me ujë. Brinjë e marinuar I jep shumë shije gjellës dhe gjithashtu shumë kripë, kështu që nuk i shtova më shumë në asnjë moment gjatë përgatitjes. Për më tepër, idealja do të ishte përzierja e brinjëve të marinuara dhe brinjë e freskët, por ishte ajo që kisha!

Receta

Qiqrra me patate dhe brinjë të marinuar për të luftuar të ftohtin
Jeni duke kërkuar për një pjatë ngushëlluese për të luftuar të ftohtin? Provoni këto qiqra me patate dhe brinjë të marinuar. Janë shumë të shijshme!
Author:
Lloji i recetës: perime
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 400 gr. brinjë e marinuar në madhësi të kafshuar (ose përzierje e marinuar dhe e freskët)
 • 1 thelpinj hudhër, të qëruar
 • 1 qepë vjollcë
 • On qepë e bardhë
 • 2 speca jeshil
 • Pepper spec i kuq
 • 1 lugë çaji mish speci chorizo
 • 1 lugë gjelle paste domate
 • 1 patate e madhe
 • 180g qiqra të gatuara
 • Vaj ulliri
Preparación
 1. Pritini të gjitha perimet dhe qëroni dhe prisni patatet në feta.
 2. Ngrohni vajin në një tenxhere të madhe dhe e skuqim brinjën. Pasi të kemi bërë, heqim dhe rezervojmë.
 3. Në të njëjtin vaj më pas skuqni hudhrën, qepën dhe piperin për 10 minuta.
 4. pastaj, shtojmë domaten dhe mishin e specit chorizo ​​dhe përzieni.
 5. Atëherë ne përfshijmë patatet dhe brinjën dhe mbulojeni me ujë.
 6. Gatuajme te pakten 30 minuta ose derisa të gjithë përbërësit të jenë të butë.
 7. Pastaj, shtoni qiqrat, përzieni dhe gatuajeni edhe nja dy minuta.
 8. I servirim qiqrat me patate dhe brinje te marinuar te nxehte.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.