Pure me thjerrëza dhe patate

Pure me thjerrëza dhe patate

Puretë janë shumë të lehta për t'u ngrënë dhe unë i dua për darkë. Unë gjithashtu dua thjerrëzat dhe megjithëse preferoj hani ato në zierje herë pas here nuk humbas rastin t'i kaloj për t'i shijuar një pure me thjerrëza dhe patate si ai që ju inkurajoj të gatuani sot.

Kjo pure me thjerrëza dhe patate është plot shije dhe unë i kam gatuar thjerrëzat me një perime të skuqura të cilës i kam shtuar qepë, piper, presh dhe karotë, si dhe disa erëza. Kështu, kjo pure bëhet një pjatë e plotë që ju ngarkon me energji.

Nëse dëshironi të ecni më shpejt, mund ta përdorni thjerrëza të gatuara të konservuara dhe gatuajmë patatet në mikrovalë. Kështu, nuk do t'ju duhet më shumë kohë për të përgatitur këtë pure sesa për të skuqur perimet. Kështu që më vonë ata thonë se ushqimi i shëndetshëm nuk mund të jetë i shpejtë. A do të guxoni ta përgatisni?

Receta

Pure me thjerrëza dhe patate
Kjo pure me thjerrëza dhe patate është shumë e shijshme dhe është një propozim shumë i plotë dhe i shëndetshëm për vaktet tuaja. Provoni!
Author:
Lloji i recetës: Krem
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 Cebolla
 • 1 spec jeshil
 • Pepper spec i kuq
 • 1 presh
 • 1 karotë të madhe
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • 1 patate e madhe
 • 2 lugë salcë domate
 • 1 lugë çaji mish speci chorizo
 • 220 g thjerrëzat
 • Supë me perime
 • Kripë dhe piper
Preparación
 1. I presim mirë perimet; qepë, speca, presh dhe karrota me lëkurë. Ose i shtypim lehtë.
 2. Ngrohni një spërkatje me vaj në një tenxhere dhe ne skuqim perimet gjatë 10 minutave.
 3. atëherë shtoni pataten e qëruar dhe të grirë, domatet e skuqura, mishin e specit chorizo ​​dhe thjerrëzat dhe i përziejmë.
 4. Menjëherë pas hedhim lëngun e perimeve derisa thjerrëzat të mbulohen bujarisht, i rregullojmë me kripë dhe piper dhe i gatuajmë për 25 minuta ose derisa thjerrëzat të jenë gati. Koha do të varet nga shumëllojshmëria.
 5. Pasi të jenë zier thjerrëzat bluaj për të bërë pure të thjerrëzave dhe patates.
 6. E shërbejmë me një spërkatje me vaj ulliri ekstra të virgjër sipër.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.