Kube pule në brumë me domate

Kube pule me bukë

Pula është një nga ushqimet për të cilën niños të vegjlit fillojnë të hanë trupa të ngurtë. Ky lloj mishi është shumë i butë dhe i lehtë për tu përtypur për ta, kështu që sot ne e përgatisim atë me shumë aromë për të përgatitur një darkë të shijshme për të vegjlit në shtëpi.

Kjo recetë është shumë e lehtë dhe e shpejtë për tu kryer për ato raste kur fëmijët nuk duan të presin më gjatë për të ngrënë. Por nuk përdoret vetëm për të vegjlit por edhe për të rriturit në një tapas ose pintzo të shkëlqyeshme.

Përbërësit

 • 2 gjokse pule.
 • Ketchup
 • Vaj ulliri ose luledielli.

Për të bukës:

 • Një grusht miell gruri.
 • Një grusht copa buke.
 • 1 lugë çaji spec speci të ëmbël.
 • 1 lugë çaji maja kimike.
 • Kripë.

Preparación

Së pari, ne do të përgatisim gjinjtë e pulës. Ne do t’i pastrojmë mirë, duke eleminuar të gjithë pjesën e yndyrës së bardhë dhe do t’i presim në kubikë të trashë, në mënyrë që të mos tkurren shumë.

Atëherë ne do të bëjmë të bukës. Për ta bërë këtë, në një tas të madh dhe të gjerë do të përziemi të gjithë përbërësit. Në këtë tas do të shtojmë kubikët e pulës dhe do t’i shtypim mirë në mënyrë që kjo brumë të ngjitet mirë tek mishi i pulës.

Së fundi, do skuqim kubat e pulës në shumë vaj të nxehtë. Do t’i heqim kur të skuqen mirë dhe do t’i kullojmë në letër thithëse. Do ta shërbejmë me pak salcë domate të bërë në shtëpi.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Kube pule me bukë

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 378

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ana Klumper dijo

  Shumë e shijshme dhe e thjeshtë, e bëj një fundjavë sepse tani nuk kam gjoks pule.
  Faleminderit

  1.    Ale Jimenez dijo

   Faleminderit Ana! Do të na tregoni si duken! 😀

 2.   I krishterë dijo

  Faleminderit për recetën për Zaret e Pulave të Rrahura të Domates. Unë do të bëj provën.

 3.   Brunella Pasquini dijo

  Hyjnore atë pulë