PJESA N IN SHIRUP

PGRRBRSIT:
- 1 pjepër të madh
- 1 degëz nenexhik të freskët
- 4 lugë mjaltë
- 1 limon

P PRGATITJA:
- Lajeni mirë tërë pjeprin
- Hiqni tulin (duke lënë pak në lëkurë) dhe prerë atë në kubikë të vegjël. Vendoseni në një tas ose sallatë dhe rezervoni në frigorifer.
- Vendosni lëvoren në një tenxhere së bashku me farat dhe lëngun që është lëshuar, mjaltin dhe gjethet e mentës së copëtuar. Shtoni 1 gotë ujë, lëreni të ziejë për rreth 15 minuta, duke e përzier herë pas here.
- Lëreni të ftohet. Kullojeni shurupin. Shtoni lëng limoni. Hidheni në kubikët e pjeprit dhe marinojeni në frigorifer për të paktën 30 minuta.
- Shërbejeni në enë individuale dhe spërkatni me gjethe mente të copëtuara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   daniel dijo

  a mund të konservohet për shitje?

  1.    Yesica gonzalez dijo

   Mund të konservohet, por nuk mund t'ju them se sa mund të zgjasë në gjendje të mirë ose nëse do të duhet të shtoni një ruajtës për ta bërë atë më të gjatë. Më vjen keq që nuk mund të ndihmoja më shumë