Quinoa me perime të kavërruara

Quinoa me perime të kavërruara

Pjata nga të cilën ne ju ofrojmë sot Receta kuzhine Simpleshtë e thjeshtë, e shëndetshme dhe shërben si për një vakt të shoqëruar nga disa fillestarë të mëparshëm, ashtu edhe për një darkë super të plotë dhe të ngopur.

Kjo është quinoa me perime të sautuara. Ka shumë mënyra për ta bërë këtë farë në mënyrë që ajo të dalë e pasur, por ajo që ne prezantojmë sot është një nga më të thjeshtat (do ta ziejmë me ujë, kripë dhe një bar aromatik, siç është rozmarina). Nëse doni të dini se si e kemi realizuar këtë recetë, qëndroni dhe lexoni pjesën tjetër të saj.

Quinoa me perime të kavërruara
Aktualisht, gatimi me quinoa është në modë. Këtu ju paraqesim një nga shumë recetat e mundshme që mund të bëni me këtë farë.

Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2-3

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 gotë quinoa
 • 2 gota ujë
 • 1 patate e madhe
 • 1 Cebolla
 • 1 pimiento rojo
 • 1 spec jeshil
 • ½ patëllxhan
 • ½ kungull i njomë
 • Kripë
 • Romero
 • Vaj ulliri

Preparación
 1. Hapi i parë është lani quinoa 3 ose 4 herë në mënyrë që të mos jetë e hidhur dhe të dalë e gjithë shkuma e bardhë që lëshon. Kur ta kemi bërë këtë, hapi tjetër do të jetë vendosja e një gotë quinoa të zihet në dy gota ujë, 2 lugë kripë dhe pak rozmarinë (500 ml afërsisht.).
 2. Ne lejojmë vlim në nxehtësi mesatare për 20 minuta afërsisht Ne do të trazojmë çdo pak në mënyrë që gruri të jetë i lirë dhe të mos ngjitet së bashku.
 3. Ndërkohë, në një tigan dhe me pak vaj ulliri do të shkojmë sautimin e perimeve dhe patates. Të gjitha të lara më parë, të qëruara dhe të prera në feta të holla. Ne do të vendosim në nxehtësi mesatare dhe do të skuqim derisa perimet të zihen dhe të bëhen.
 4. Hapi i fundit do të jetë shërbejeni quinoa së bashku me perimet. Dhe gati për shije!

Notas
Mund të shtojmë disa pika të salce soje te quinoa për t’i dhënë asaj një aromë tjetër.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 400

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.