Pelte shalqi

Pelte shalqi, një ëmbëlsirë e thjeshtë plot me vitamina. Me këtë recetë nga pelte shalqi Do të surprizoni të gjithë, një ëmbëlsirë të pasur dhe shumë të thjeshtë për tu përgatitur. Do të pëlqehet gjithashtu nga të rriturit dhe fëmijët. Një ëmbëlsirë që përgatitet për një kohë të shkurtër, merr vetëm disa orë për tu vendosur dhe kërkon shumë pak përbërës dhe nuk ka nevojë për furrë.

La shalqi është fruta të verës, pasi freskia është shumë e mirë dhe me xhelatinë Isshtë një ëmbëlsirë ndryshe dhe me copat e shalqirit që duhet është shumë e mirë.

Kjo ëmbëlsirë mund të përgatitet në kallëpe individuale ose të përgatitet e madhe, sikur të ishte një tortë dhe të shoqërohej me copa frutash të ndryshme. Një ëmbëlsirë e shijshme !!!

Pelte shalqi

Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 zarf me xhelatinë me shije shalqi
 • ujë
 • Sandia

Preparación
 1. Ne do të fillojmë duke prerë shalqirin, heqim lëvoren dhe e presim në copa të vogla. Rezervuam
 2. Ne do të përgatisim xhelatinë sipas udhëzimeve në paketim. Përgatitet me ujë dhe shtojmë zarfin e xhelatinës me aromë shalqi.
 3. Përgatisim disa kallëpe ku do të vendosim copa shalqini të prera në copa të vogla ose mund të formojmë toptha të shalqinit me një heqës topi ose një kallëp të madh, do të mbulojmë pjesën e poshtme të kallëpeve ose kallëpin me xhelatinë.
 4. Vendosim format në frigorifer dhe lëmë rreth 4-5 orë derisa të vendoset xhelatina. Mund të përgatitet edhe brenda natës.
 5. Kur shkojmë t'i shërbejmë vendosim një pjesë në një pjatë dhe shërbejmë me topa shalqini ose fruta më të shumëllojshëm që shoqërojnë xhelatinën.
 6. Dhe është gati, një ëmbëlsirë shumë e freskët dhe e shijshme për verën.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.