Pelte luleshtrydhe shtepiake

Pelte luleshtrydhe shtepiake

L pelte ato janë një ëmbëlsirë shumë të dashur nga fëmijëtSidoqoftë, ato industriale përmbajnë një shkallë të lartë të sheqernave, ëmbëlsuesve, konservantëve dhe produkteve të tjera në mënyrë që ato të ruhen për një kohë më të gjatë. Prandaj, sot doja të përgatisja një shtëpi.

Frutat par ekselencë që unë kam zgjedhur janë luleshtrydhe, pasi tani është koha e këtij fruti. Për shkak të aromës, freskisë dhe ngjyrës së tij intensive, është një ushqim që së shpejti do të tërheqë vëmendjen e fëmijëve, prandaj vini bast në këtë recetë si ëmbëlsirë apo meze të lehtë.

Përbërësit

 • 1 kg luleshtrydhe.
 • 150 g sheqer.
 • 100 ml ujë
 • 8 fletë xhelatine neutrale.

Preparación

Së pari, ne do të lajmë luleshtrydhet mirë dhe do të heqim rrjedhin e gjelbër. Ne do t'i presim dhe do t'i vendosim në një gotë rrahës, duke rezervuar disa për t'i dekoruar. Përveç kësaj, ne do të prezantojmë fletët e xhelatinës në ujë të ftohtë.

Atëherë do të bëjmë një shurup. Për ta bërë këtë, ne do të vendosim ujin dhe ujin në një tenxhere të vogël dhe do t'i sjellim të ziejnë për rreth 5 minuta në nxehtësi të mesme.

pastaj, luleshtrydhet e shtypura do ti perziejme me shurupin dhe ne do të trazojmë mirë me disa shufra. Kontrolloni që të mos ketë copa luleshtrydhe.

Së fundi, do të shtojmë fletët e xhelatinës dhe ne do të trazojmë derisa të treten. Ne do ta fusim në frigorifer për rreth 3 orë.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Pelte luleshtrydhe shtepiake

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 212

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafael Avaria Gu dijo

  Ju jeni zonja Jelly ... Unë do të provoj ta bëj këtë për fëmijët

  Falënderim

 2.   zarai dijo

  hahaha faleminderit