Patate dhe fasule të skuqura me karrota dhe karkaleca deti

Patate të skuqura, fasule, karrota dhe karkaleca deti

Ka receta si kjo patate dhe fasule të skuqura me karrota dhe karkaleca deti që i kanë të gjitha. Janë lehtë për t’u përgatitur, të shpejtë dhe gjithashtu të shëndetshëm. A mund të kërkoj më shumë? Po, ju dëshironi t'i hani ato dhe ju siguroj se e dëshironi. Çfarë dëshironi të dini dhe si ta përgatisni atë?

pesë përbërës: patate, karrota, bishtaja, karkaleca dhe erëza. Në rastin tim, fasulet e zbardhura i mbaj në pako në frigorifer, por mund t'i përdorni të freskëta pa i gatuar, pasi në recetë ju them se çfarë duhet të bëni dhe për sa kohë me njëra-tjetrën.

Sa i përket erëzave, këtë herë kam zgjedhur kerri që mendoj se i përshtatet shumë. Nëse keni një dobësi për ndonjë tjetër, provojeni! Bërja e ndryshimeve të thjeshta do ta bëjë atë të duket si një recetë e re dhe ju mund ta përfshini atë në tuajën menuja javore pa frikë se do të lodhesh. Të fillojmë ta përgatisim?

Receta

Patate të skuqura, fasule, karrota dhe karkaleca deti
Kjo patate dhe fasule të skuqura me karrota dhe karkaleca deti është e thjeshtë, e shpejtë, e shëndetshme dhe e shijshme. Një alternativë e shkëlqyer për të kompletuar menunë tuaj javore si pjatë kryesore ose pjatë anësore.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Vaj ulliri
 • 2 patate
 • 2 zanahorias
 • 4 grushta bishtaja (të zbardhura ose të freskëta)
 • P lugë çaji kerri
 • 300 gr karkaleca të ngrira të qëruara
 • 1 karafil hudhër
 • 2 kajen
 • Kripë dhe piper
Preparación
 1. Qëroni, lani dhe copëtoni patatet. I vendosim në një pjatë, i mbulojmë me mbështjellës dhe gatuajmë në mikrovalë në fuqi maksimale për 5 minuta ose aq sa është e nevojshme që ato të jenë të buta.
 2. Në të njëjtën kohë, ngrohni 3 lugë vaj në një tigan dhe ziejini në zjarr mesatar me kapak të mbyllur. karota të qëruara dhe prerë në feta të trasha. A do të përdorni bishtaja të freskëta? I shtojmë në tiganin me karotën dhe i gatuajmë derisa të zbuten duke i përzier herë pas here. A janë përvëluar fasulet? Shtojini sapo karota të jetë pothuajse e butë dhe gatuajeni të gjithë për disa minuta në të njëjtën mënyrë.
 3. Më pas, shtoni patatet dhe kerin në tigan, përzieni dhe ziejini në zjarr mesatar edhe për dy minuta të tjera.
 4. Ndërkohë në një tigan tjetër, kavërdisim karkalecat e qëruara me vaj ulliri, thelpin e hudhrës dhe specat kajen deri në kafe të artë.
 5. Në fund, shtoni karkalecat në tiganin e perimeve dhe gatuajeni gjithçka së bashku për një minutë.
 6. Patatet dhe fasulet e skuqura me karrota dhe karkaleca i sherbejme te nxehta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.