Makarona patate dhe pate

Ideale për të bërë sanduiçe të hollë me shumë aromë, ju mund të përhapeni me këtë, dolli, mini tostadita, bukë, kanape, ose ta integroni atë në sallata ose si një mbushje për petat meze.

Përbërësit

2 patate të ziera
1 karafil hudhër
2 kanaçe me mish të grirë
4 ullinj jeshilë pa karoso
Kripë dhe piper
2 pika uthull
Vaj ulliri

Preparación

Përpunoni patatet së bashku me ajó, mishin e grirë, uthullën, vajin e ullirit, kripën dhe specin.
Pasi të përpunohen, do të merrni një pastë të lehtë, e vendosni në një enë dhe e lini në frigorifer për 1 orë, para se ta hiqni, copëtoni ullinjtë shumë të vegjël dhe integroni në makarona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.