Cakembëlsirë pa kos çokollate

Cakembëlsirë pa kos çokollate

A doni të përgatitni një tortë pa kos? Në disa raste, nuk keni ikur nga bërja e një torte të shijshme, dhe kur keni gjithçka gati, nuk keni përbërësin bazë, kosin. Epo, më ka ndodhur disa herë, konkretisht të premten e kaluar, por ky nuk ishte problem. Unë bëra disa hulumtime të mira në internet, dhe gjeta një recetë për një tortë kos pa kos, dhe voalá! Mbeti kështu.

El Biskota Isshtë një ushqim shumë i shëndetshëm meze dhe mëngjeseNë këtë mënyrë harrojmë çdo ushqim jo të shëndetshëm, siç janë pastat tipike. Prandaj, më poshtë do t'ju tregojmë se si të përgatisni një tortë sfungjeri të shijshme pa kos.

Përbërësit për pandispanjë pa kos

 • 4 vezë.
 • 1 masë kos qumështi.
 • 1/2 masë e kosit me vaj luledielli.
 • 2 masa kos sheqeri.
 • 3 masa kos të thjeshtë.
 • 1 zarf i majasë Mbretërore.
 • 1 lugë çaji ekstrakt vanilje.

Përgatitja e tortës pa kos

Veryshtë shumë normale të kemi gota kos qelqi në shtëpi, lloji që mbajmë kur shijojmë mbushjen e tyre, në mënyrë që më vonë të mund të bëjmë ëmbëlsirat tona shtëpiake. Epo, pasi nuk kemi kos, ne do të përdorim qumësht por me masën e kësaj gotë kos qelqi.

Së pari, ne do të ndajmë të bardhët nga të verdhat Në një gotë blender, do të vendosim qumështin, të verdhat e vezëve, vajin, sheqerin dhe thelbin e vaniljes dhe do të rrahim gjithçka shumë mirë, derisa të mbetet një krem ​​i trashë. Më vonë, montoni të bardhat deri sa të bëhen të forta dhe shtoni në një enë së bashku me përzierjen e mëparshme. Isshtë trazuar mirë, me një gjuhë, me lëvizje mbështjellëse që të mos zbresë.

Në fund, përziejmë majanë dhe miellin dhe i sitim. Le të vendosim gjithçka përsëri në tas dhe të kryejmë të njëjtin operacion, me lëvizje mbështjellëse, ne integrojmë të gjithë përbërësit. Lyejeni kallëpin me vaj ulliri dhe miell, hidhni në të përzierjen e kekut dhe piqni në 175ºC (ngrohni më parë në 185º) për rreth 40 minuta.

Më shumë informacion - Tortë kos, për një meze të lehtë të paprovizuar

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Tortë sfungjeri me çokollatë pa kos

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 267

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.