Paketimi i vakumit nga kuzhina juaj me Food Saver

Falë El Corte Inglés këtë javë mund të provojmë ushqyesin nënshkrues të vakumit Food Saver V2860. Ne do të kryejmë konservimin e llojeve të ndryshme të ushqimit në mënyrë që të shihni se sa e lehtë është ta përdorni. Me të mund të ruajmë ushqimin në mënyrë optimale.

Mbështetësi i vakumit Food Saver është zgjedhur si Produkti i Vitit 2012 në kategorinë e pajisjeve të vogla të kuzhinës. Me paketimin e vakumit mund të arrijmë një konservim 5 herë më të lartë se konservimi tradicional i tyre.

Produktet që do të paketojmë janë si më poshtë:

  • queso
  • salmon
  • Biftekët e viçit
  • Presh

Me paketimin e vakumit mund të arrijmë një ruajtje të djathit deri në 6-8 muaj. Në këtë mënyrë (nëse jemi pak në shtëpi) mund të blejmë një djathë të plotë, ta presim dhe ta paketojmë në pykë; kështu duke qenë në gjendje të konsumojmë djathin plotësisht në gjendjen e tij më të mirë. Në këtë mënyrë ne mund të kursejmë ca para pasi që në shumë raste është më e lirë sasia më e madhe e produktit që blejmë.

Me këto foto mund të shihni procesin e plotë të paketimit në vakum të dy feta salmon. Me ngjitësin e vakumit Foodsaver V2680, produktet më delikate i ruajnë plotësisht vetitë e tyre pas paketimit.

Falë opsioneve të saj "Lagur të thatë" dhe "Shpejt-mesëm-ngadalshëm" ne mund të ruajmë ushqime delikate të tilla si bukë, biskota, peshk, ...

Ne mbajmë disa biftek viçi dhe ne arrijmë që konservimi i tij të zgjatet deri në 2 javë në frigorifer nga blerja e tij dhe deri në 2-3 vjet në frigorifer.

Në shumë raste, pasi kemi përgatitur recetat tona, na kanë mbetur edhe ca produkte të freskëta që i lëmë në frigorifer derisa më në fund të prishen. Ne mund të përfitojmë nga këto produkte duke i paketuar në vakum dhe duke zgjatur kështu konservimin e tyre. Në këtë rast ne do të mbajmë disa presh të sapo sjellë nga kopshti. Ky produkt në frigorifer do të duhej të prishte rreth një javë ose një javë e gjysmë; në këtë mënyrë do të arrijmë një ruajtje prej një muaj e gjysmë. Ne gjithashtu mund të përdorim ngjitësin tonë të vakumit për ruajtjen e produkteve të kopshtit që zgjasin vetëm një sezon të shkurtër për t'i pasur ato më vonë në gjendje të përsosur.

 

Mbi të kemi një tabelë krahasuese të kohëzgjatjes së konservimit përmes sistemit tradicional dhe konservimit përmes Food Saver. Çmimi në treg i makinës është 169 € dhe mund ta blini përmes faqes në internet të El Corte Inglés.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.