Përgatitni këtë salmon të pjekur në skarë me pure patatesh të pjekura

Salmon i pjekur në skarë me pure patatesh me kerri

Nëse nuk dini çfarë të hani nesër, kini parasysh këtë salmon të pjekur në skarë kerri pure patatesh. Një pjatë që mund ta shoqëroni me një sallate jeshile dhe një ëmbëlsirë të lehtë për të kompletuar menunë tuaj pa e komplikuar veten shumë. Sepse tashmë ju them se përgatitja e tij është e lehtë, shumë e lehtë.

Pure patatesh është një shoqërim i shkëlqyer të peshkut, perimeve dhe mishit. Sidomos kur ky është i bërë vetë dhe kushton kaq pak për ta bërë në shtëpi! Përveç kësaj, mund të personalizohet duke shtuar erëza dhe erëza të ndryshme për të arritur nuanca të vogla shije çdo ditë.

Sot i shijoja pure patateve hudhra pluhur dhe kerri, plus pak gjalpë dhe qumësht për të shtuar kremin. Idealja është ta hani të freskët, por nëse vendosni ta bëni paraprakisht, gjithmonë mund të shtoni një spërkatje qumësht dhe ta ngrohni në bain-marie në momentin e servirjes në mënyrë që të rimarrë atë strukturë të lëmuar dhe kremoze. e karakterizon atë. A guxoni ta provoni?

Receta

Përgatitni këtë salmon të pjekur në skarë me pure patatesh të pjekura
Ky salmon i pjekur në skarë me pure patate të pjekura është një zgjedhje e shkëlqyer për drekë. Kremësia dhe aroma e puresë e plotësojnë peshkun në perfeksion.
Author:
Lloji i recetës: peshk
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 5 patate të vogla
 • 1 lugë gjelle gjalpë
 • Një spërkatje qumështi ose pije me perime
 • ½ lugë çaji pluhur kerri
 • Pluhur hudhre
 • Kripë
 • Piper i zi
 • arrëmyshk
 • 2 feta salmon
Preparación
 1. Qërojmë patatet, i presim në gjysmë dhe i kaurdisim në një tenxhere me ujë të bollshëm derisa të zbuten.
 2. Pasi të zbuten i vendosim në një tas me gjalpin, kerri dhe pak kripë, piper dhe hudhra pluhur dhe i kaurdisim me pirun derisa të përftohet një pure shumë e trashë.
 3. Për ta lehtësuar, derdhni qumësht ose pije vegjetale derisa të arrihet tekstura e dëshiruar dhe për të kundërshtuar shijen e qumështit, shtoni një majë arrëmyshk.
 4. Ndërkohë që mbarojmë purenë, ziejmë në skarë dy fetat e salmonit duke i lënë të zihen mirë nga njëra anë dhe të skuqen pak para se t'i kthejmë.
 5. Shpërndajmë purenë e patateve në dy pjata dhe mbi të vendosim një fetë salmon të pjekur në skarë.
 6. Ne e shijuam këtë salmon të pjekur në skarë me pure patatesh të freskëta.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.