Përgatitni këto kofshë pule të pjekura me rozmarinë

kofshët e pulës të pjekura me rozmarinë

Sa e shijshme është pula e pjekur. Në shtëpi na pëlqen shumë por nuk është e zakonshme që ne ta pjekim të gjithë copën. Një palë kofshë shoqëruan një të mirë zbukurim perimesh sa për të ngrënë. Dhe këto kofshët e pulës në skarë rozmarina është një element kryesor në librin tim të recetave. Mësoni t'i përgatisni ato!

Më pëlqen të marinoj pulën në vaj me rozmarinë dhe hudhër nje ore. Por ky hap nuk është thelbësor, mund ta çoni direkt në furrë nëse nuk keni dëshirë ta bëni ose nuk keni kohë për të. Do të jetë më pak e shijshme, por gjithsesi do të jetë një kafshatë nga dhjetë.

Përveç përbërësve të përmendur tashmë, unë kam përdorur për t'i dhënë shije këtyre kofshëve të pulës së pjekur pak birrë. Mund të përdorni verë të bardhë nëse preferoni, por unë personalisht e dua goditjen që shton birra. Prezantojeni me disa patate të pjekura ose perime të pjekura.

Receta

Përgatitni këto kofshë pule të pjekura me rozmarinë
Këto kofshë pule të pjekura me rozmarinë janë shumë të shijshme, një propozim perfekt për fundjavën e shoqëruar me disa perime të pjekura.
Author:
Lloji i recetës: Mish
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 kofshë pule
 • 1 degëz rozmarinë
 • 4 lugë vaj ulliri
 • 1 lugë çaji pluhur hudhër
 • Një majë rigoni të thatë
 • ½ shishe birre
Preparación
 1. Përzieni në një enë vajin, rozmarinën, hudhrën dhe rigonin.
 2. I fusim kofshët në të dhe sigurohemi që ato të mbeten mbarsur mirë me përzierjen.
 3. Më pas, e mbulojmë burimin me mbështjellës plastik dhe ne rezervojmë në frigorifer nje ore.
 4. Nxehim furrën në 200ºC dhe tepsinë e furrës e shtrojmë me letër furre.
 5. Ne vendosim kofshët mbi të, lëkura lart, dhe spërkateni me salcë.
 6. Piqeni për 20 minuta në 200ºC dhe më pas U lamë me birrë.
 7. Për të përfunduar pjekim edhe 10-15 minuta, derisa pula është skuqur.
 8. Shërbejini kofshët e pulës të pjekura me rozmarinë të nxehta me a pjatë anësore me patate dhe/ose perime.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.