Përgatitni këtë sallatë me thjerrëza me tofu dhe avokado

Sallatë me thjerrëza, tofu dhe avokado

L merak thjerrëzash I dua, por temperatura aktuale na fton ta hamë këtë bishtajore në sallata. Të sallata bishtajore Janë një propozim fantastik në këtë periudhë të vitit dhe kjo sallatë me thjerrëza, tofu dhe avokado nuk bën përjashtim. Shumë i kompletuar, mund të shërbehet si një pjatë e vetme.

për thjerrëza të gatuara të konservuara në qilar ju lejojnë të gatuani receta të tilla në pak më shumë se 15 minuta. Receta të shpejta por jo të pashëndetshme apo të varfëra nga ana ushqyese. Krejt e kundërta! Kjo sallatë kombinon bishtajore, një proteinë bimore si tofu, fruta dhe perime.

Nuk i keni provuar akoma thjerrëzat në sallatë? Beje! Ose nëse preferoni dhe ju pëlqejnë më shumë qiqrat, filloni të vini bast për këto. Kjo sallatë do të funksionojë po aq mirë me të dyja bishtajoret. Rreshtoni atë në një mënyrë të thjeshtë dhe zgjidhni një ëmbëlsirë freskuese për të përfunduar menunë.

Receta

Sallatë me thjerrëza, tofu dhe avokado
Sallatat me bishtajore janë shumë të plota dhe ushqyese. Provoni këtë sallatë me thjerrëza, tofu dhe avokado, një propozim ideal për pranverën.
Author:
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 2-3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 200 g. tofu e fortë
 • 40 ml salcë soje
 • 10 ml vaj susami
 • Pluhur hudhre
 • 3 grushte gjethe jeshile
 • 200 gr. thjerrëza të gatuara të konservuara (të kulluara)
 • On qepë e kuqe
 • 1 Tomate
 • 1 aguacate
 • Vaj ulliri
 • Kripë
 • piper
Preparación
 1. Shtypim tofu-n mbështjellë me letër thithëse për të nxjerrë sa më shumë ujë.
 2. pastaj, vendosim salcën e sojës, vaj susami dhe një majë hudhër pluhur në një enë dhe përzieni.
 3. Tofun e presim në kubikë dhe i shtojmë në burim në mënyrë që marinojini për disa orë. Nëse jeni me nxitim, mund ta lini për më pak kohë ose madje ta kaloni këtë hap dhe thjesht të skuqni tofu-n.
 4. Pasi tofu është marinuar, lose kafe në një tigan me pak vaj ose në tigan me ajër.
 5. tani, I vendosim gjethet jeshile në një tas. Më pas shtojmë thjerrëzat e gatuara, domatet e prera në kubikë dhe qepën julienne.
 6. I hedhim sipër sallatës me avokado në fletë dhe sezonin sipas shijes.
 7. Shërbejmë menjëherë sallatën me thjerrëza, tofu dhe avokado.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.