Omeletë zvicerane me chard dhe djathë

Omeletë zvicerane me chard dhe djathë, një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu bërë, ideale për një darkë të lehtë. Një pjatë me perime dhe se shtimi i djathit i jep një shije tjetër më të këndshme.

Sa kushton për të ngrënë perime, duhet të kuptoni se si t'i prezantoni ato, megjithëse mendoj se është më e lehtë t'u jepni perime të vegjëlve sesa atyre të mëdhenjve, të mëdhenjtë nuk mashtrohen aq lehtë. Kjo pjatë e omëletë chard me djathë është ideale, në këtë mënyrë do të jetë më e lehtë për të ngrënë këtë omëletë chard.

Me chard ne mund të bëjmë shumë receta të ndryshme, ato janë gjithashtu ideale për të vënë në zierje dhe zierje.

Omeletë zvicerane me chard dhe djathë

Author:
Lloji i recetës: tortillas
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 1 tufë chard zvicerane
 • Vezë 4
 • 50 gr djathë i integruar
 • 1 avion vaji
 • Kripë

Preparación
 1. Ne së pari do të pastrojmë chardin. Ne i lajmë gjethet duke hequr fijet, i presim në copa të vogla. Pastaj do të gatuajmë chardin për disa minuta, ato mund të gatuhen në mikrovalë ose të zihen në avull, vetëm në mënyrë që ato të jenë më të buta dhe të jenë më të mira në omëletë.
 2. I vendosim 4 vezët në një tas, i rrahim. Shtoni djathin e grirë, chardin dhe pak kripë nëse dëshironi, në varësi të djathit nuk do të keni nevojë për kripë. Ne i rrahim gjithçka mirë, ju mund të shtoni disa të bardha vezësh, në mënyrë që një omëletë e mirë të mbetet pa aq shumë të verdha.
 3. Vendosim një tigan mbi nxehtësinë mesatare me disa pika vaj, kur të jenë të nxehta shtojmë të gjithë përzierjen e tortilave. E lëmë të gatuhet derisa të shohim që fillon të mpikset dhe e gjitha është e shtrënguar rreth tij, ne kthehemi, e lëmë të përfundojë gatimin deri në atë pikë që të gjithë i pëlqejnë.
 4. Ne heqim tortilën, e vendosim në një pjatë ose pjatë dhe e shërbejmë menjëherë. Ngrohtë është shumë mirë pasi djathi është shkrirë dhe është shumë i mirë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis Gonzalo Valverde dijo

  Mirëmëngjes, e bëj rastin të jetë i favorshëm për t'ju falënderuar për librin tuaj të recetave gjithmonë kaq të larmishme dhe të shijshme, unë i ndjek recetat tuaja çdo ditë, faleminderit