Flan Nougat pa furrë

Flan Nougat pa furrë, një ëmbëlsirë e shijshme që mund ta përgatisim brenda një kohe të shkurtër dhe përfitoni nga ajo nougat që ka mbetur nga pushimet. Nëse ju pëlqen kjo noga, por e shihni shumë të ëmbël, kështu që në flan është shumë më e butë dhe me aromë shumë të mirë të bajames.

Flanga nougat pa furrë përgatitet shumë lehtë, pasi të keni mbaruar, thjesht duhet ta lini në frigorifer derisa të ftohet dhe do të jetë gati.

Flan Nougat pa furrë
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 6
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • ½ litër krem ​​fshikullues
 • Një pako me 4 ose 5 racione për fllanxhin
 • . Tabletë nougat
 • 3 lugë sheqer
 • 5 lugë qumësht
 • Candmbëlsira të lëngshme
 • Bajame Crocanti
Preparación
 1. Ne përgatisim fllanxhin. Nga ½ litra krem ​​do të marrim gjysmë gote dhe do ta lëmë mënjanë. Pjesën tjetër do ta fusim në një tenxhere për ta ngrohur.
 2. Do ta presim nugatin, do ta fusim në tenxhere ku kemi ngrohjen e kremit.
 3. Ne do të trazojmë mirë derisa të hidhet e gjithë nougat. Nëse nuk duam të gjejmë copat e bajameve, mund ta kalojmë blenderin dhe ta shtypim.
 4. Ndërsa me pjesën tjetër të kremit që lëmë mënjanë do ta vendosim në një enë, do të shtojmë sheqerin, qumështin dhe zarfin e përgatitur për flan; Ne do ta trazojmë mirë, derisa gjithçka të tretet mirë.
 5. Kur të fillojë të vlojë ajo që kemi në zjarr, do të shtojmë përzierjen që kemi përgatitur dhe nuk do të ndalemi së trazuari derisa të fillojë të vlojë, atëherë do ta fikim zjarrin.
 6. Në një kallëp do të vendosim karamelin e lëngshëm.
 7. Ne do të shtojmë copa bajame crocanti ose çfarëdo që na pëlqen të dekorojmë.
 8. Shtoni fllanxhin dhe lëreni për 10 minuta të qetësohet pak dhe futeni në frigorifer për 2 orë.
 9. Pas kësaj kohe ne mund të nxjerrim fllanxhin, i cili do të jetë gati për të ngrënë.
 10. Madhe !!!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.