Lacasitos nougat

Turrón de Lacasitos, një ëmbëlsirë tipike e këtyre festave, nugat. Nougat me çokollatë nuk duhet humbur, kujt nuk i pëlqen? Nëse ka fëmijë, nuk mund të mungojë, por nuk mund të mungojnë as të rriturit, e dua. Por duke menduar për të vegjlit kam përgatitur këtë të shijshme nuga me Lacasitos, Është tërheqëse dhe është shumë e mirë. Është shumë e lehtë për të bërë nugat në shtëpi, ia vlen pasi mund të vendosim përbërësit që na pëlqejnë më shumë dhe e dimë se çfarë duhet.

Kete here kam vendosur lacasitos por arrat me çokollaten eshte kombinimi me i mire eshte shume i mire po ashtu frutat si qershia e konservuar boronicat fruta te kuqe te thata portokalli i sheqerosur kemi shume larmi per te pergaditur dhe befasoni të gjithë familjen.

Lacasitos nougat

Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 4

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 250 gr. çokollatë për ëmbëlsira ose e zezë për t'u shkrirë
 • 150 qumësht i kondensuar
 • 1 lugë gjalpë
 • Një pako me Lacasitos

Preparación
 1. Për të përgatitur nugatin Lacasitos, fillimisht marrim një tenxhere dhe i hedhim pak ujë (si nja dy gishta). Kur të fillojë të ziejë e ulim në temperaturë mesatare, sipër vendosim një tas me çokollatën e grirë dhe qumështin e kondensuar.
 2. Do i trazojmë me kujdes derisa të shkrihet çokollata dhe të përzihet gjithçka. Do të bëjmë kujdes që të mos futet ujë në çokollatë.
 3. Kur çokollata të jetë shkrirë, hiqeni nga zjarri, shtoni gjalpin dhe përzieni mirë.
 4. Shtojmë Lakasitos në masën e çokollatës. I trazojmë dhe i përziejmë.
 5. Lyejmë një kallëp me yndyrë, e mbushim me masën dhe e lëmojmë. E vendosim në frigorifer për 4-5 orë.
 6. Pasi te jete e nxjerrim e presim ne porcione dhe gati per tu ngrene !!!

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.