Makarona në stilin «Një tenxhere», recetë e shpejtë dhe e shëndetshme

Makarona në stilin "Një tenxhere"

Makarona me një stil tenxhere

"Një tenxhere" është termi anglisht për recetat që bëhen në një tenxhere. Somethingshtë diçka që ne ndonjëherë e përdorim për disa receta specifike, por për të bërë makarona? Ne gjithmonë e gatuajmë veçmas kështu që kur pashë për herë të parë këtë recetë mendova se do të ishte një rrëmujë e tmerrshme. Sigurisht, fotot ishin të qarta, gjithçka në tenxhere dhe tenxhere në zjarr, kështu që unë u inkurajova ta bëja atë me një rezultat perfekt.

Kjo mënyrë për të bërë makarona është e mrekullueshme, e shpejtë dhe e pastër, pa gatim nga njëra anë, duke përgatitur salca nga ana tjetër, që nëse kulluesi ... patatín-patatán. Një pjatë e shijshme makarona deri në pikën me përbërës shumë të shëndetshëm. Sigurisht, kjo është ideja, ju mund të ndryshoni përbërësit, kështu që do të më tregoni se çfarë mendoni. Le të shkojmë me recetë.

Makarona me një stil tenxhere

Author:

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 400 gr petë
 • 1.5 L ujë ose lëng mishi perimesh
 • ½ qese me gjethe spinaqi
 • 1 Cebolla
 • 2 hudhra
 • 8 domate të thata
 • 1 lugë çaji paste domate
 • 1 lugë çaji paprika
 • 2 lugë çaji rigon
 • disa gjethe borziloku
 • Parmixhano
 • vaj ulliri
 • kripë dhe piper

Preparación
 1. Në një tenxhere vendosim domatet, qepën dhe hudhrën e copëtuar. Vendosim të gjithë spinaqin si pjesa tjetër e përbërësve përveç djathit parmixhano dhe borzilokun që do të rezervojmë për në fund.
 2. Sillni një çiban dhe gatuajini derisa makaronat të jenë al dente, rreth 15 '. Ne trazojmë herë pas here për të kontrolluar që të mos ngjitet. Nëse është e nevojshme shtojmë edhe pak ujë.
 3. Pasi makaronat të jenë zier, shërbejini sipër borzilokun e copëtuar dhe djathin e freskët të integruar Parmezan.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.