Minitostat e djathit të dhisë me reçel luleshtrydhe

Minitostat e djathit të dhisë me reçel luleshtrydhe

Tani në verë, aktivitetet e pushimit dhe të kohës së lirë rriten, më e pakta që dëshironi është të kaloni orë dhe orë në kuzhinë për të përgatitur pjata super të mundimshme. Nxehtësia gjithashtu "ndihmon" shumë në mënyrë që të kalojmë më pak kohë në këtë aktivitet dhe të kërkojmë "Pickime" alternative shumë më e lehtë për t’u përgatitur, por edhe e barabartë ose më e shijshme se ato të cilave u kushtojmë një mëngjes të tërë ose pasdite për t’i përgatitur.

Në recetën e sotme po paraqesim disa fillestarë që mundet shërbehet si e nxehtë dhe e ftohtë. Ajo është rreth minitostat e djathit të dhisë me reçel luleshtrydhe. E shijshme! Nëse nuk e keni provuar ende këtë përzierje aromash, po merrni kohë për ta bërë. Fillo tani!

Minitostat e djathit të dhisë me reçel luleshtrydhe
Këto minitosta të djathit të dhisë me reçel luleshtrydhe bëhen me bukë të skuqur në shtëpi, por nëse doni të kurseni më shumë kohë dhe përgatitje, ju mund t'i blini ato të bëra tashmë duke zgjedhur nga shumëllojshmëria e tyre që keni në tregun aktual.
Author:
Kuzhina: Spanjisht
Lloji i recetës: Filluesit
Shërbime: 10
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • Bukë e thekur
 • Djathe dhie
 • Reçel luleshtrydhe (1 lugë gjelle për porcion)
 • Vaj ulliri
Preparación
 1. Në një tigan, vendosim rreth dy gishta vaj ulliri dhe ne skuqim bukën tonë, prerë në feta shumë të holla. Ne kemi përdorur bukë Baguette, por mund të përdorni ato që janë skuqur tashmë me një lloj aromë (qepë, hudhër, etj.).
 2. Kur t’i kemi të skuqur, i lëmë të ftohen në një pjatë me disa peceta letre në mënyrë që të thithin mirë vajin e tepërt.
 3. Tjetra, ne prerë djathë dhie të prerë. Ne do të përdorim sa më shumë fletë si pjesë (fillestarë) që duam të shërbejmë. Në rastin tonë kemi qenë vetëm dy persona, kështu që kemi shërbyer gjithsej 10 porcione (5 për secilin). Pasi të pritet, në një tigan tjetër me një prekje të lehtë të vajit të ullirit (disa pika), i vendosim në zjarr i fortë dhe ne thjesht i japim një prekje nxehtësie nga të dy anët. Vaji duhet të jetë shumë i nxehtë që djathi të mos shkrihet shumë.
 4. Pasi të jenë marrë ngjyrë kafe të artë, Ne i vendosim ato në krye të minitostave që kemi skuqur. Hapi i fundit do të jetë shtoni sipër tyre një lugë çaji reçel luleshtrydhe për të zbutur aromën e fortë të djathit.
 5. Gati për të shërbyer, shijuar dhe shijuar. Ata ishin të shkëlqyeshëm!
Notas
Ju mund të zëvendësoni reçelin e luleshtrydhes me një aromë tjetër që ju pëlqen ose për të cilën dëshironi mjaltë kallami.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 320

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.