Qofte të pasura me peshk në salcën e domates

Qofte peshku me domate

Për ta shijuar me gëzim këtë të Dielë, ju kam sjellë këto të shijshme qofte peshku ne salce domate, në mënyrë që të ushqeheni në mënyrë të shëndetshme. Alsoshtë gjithashtu një mënyrë shumë e mirë për të filluar t'u jepni fëmijëve këtë lloj ushqimi në mënyrë që ata të hanë peshk pa e kuptuar.

Ndonjëherë ushqyerit e të vegjëlve me ushqime të reja shkakton disa refuzime, kështu që këto ushqime janë thelbësore për të ngrënë gjithçka, kështu që fëmijët provojnë gjëra të reja dhe kontribuojnë me to ushqyesve të nevojshëm për trupin tuaj.

Përbërësit

 • 2 ijë të bardhë.
 • 2 thelpinj hudhre.
 • Kripë.
 • Majdanoz.
 • 1 vezë.
 • Therrime buke.
 • Bukë bajat.
 • Qumësht
 • Tenxhere me domate të skuqur.

Preparación

Për të bërë këto qofte të shijshme në salcë domate, së pari do të bëjmë brumë qofte. Për ta bërë këtë, ne do të marrim dy ijët e bardhë dhe do ta presim në kube shumë të vogla. Ky lloj peshku është shumë i dobishëm në shumë raste dhe i përshtatet gjithçkaje, por nëse dëshironi mund të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë.

Kur të kemi peshk shumë të grirë, ne gjithashtu do të grijmë thelbet e hudhres. Përveç kësaj, ne do të thithim bukën e ndenjur në qumësht. Në një enë, do të shtojmë peshkun, hudhrën, vezën, kripën, majdanozin dhe bukën e njomur në qumësht (kjo duhet të kullohet mirë), dhe gjithçka do ta trazojmë mirë.

Nëse e shohim që brumi është homogjen dhe mund të bëjmë topa tipikë të qofteve, nuk do të jetë e nevojshme të shtojmë therrime buke. Sidoqoftë, ato ishin disi të lirshme për mua, kështu që shtova pak për t'i bërë ato më të qëndrueshme dhe të mos qëndrojnë shumë në duart e mia.

Qofte peshku me domate

Kur të kemi përzierjen e qofteve, ju këshilloj t'i vendosni në frigorifer në të pushoni për të paktën 1 orë. Kështu, të gjitha aromat do të përzihen.

Pasi të ketë kaluar kjo kohë, ne do të marrim pjesë të vogla dhe do t'u japim atyre formën e topave, të cilat do t'i kalojmë pak miell.

Qofte peshku me domate

Në fund, do t’i skuqim në shumë vaj ulliri shumë të nxehtë. Përveç kësaj, do të ngrohim një kuti domate të skuqur dhe sipër do të bëjmë salcën e qofteve. Ose, nëse preferoni të bëni një salcë domate natyrale, kjo do të ishte gjithashtu shumë mirë. Shpresoj se ju pëlqen kjo recetë për qoftet e peshkut në salcën e domates.

Më shumë informacion - Qofte pule

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Qofte peshku me domate

Koha e përgatitjes

Koha e GATIMIT

Koha totale

Kilokalori për racion 275

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.