Snack kastravec pikant

kastravec

Përshëndetje #zampabloggers!

Ne vazhdojmë në veçanti Kostoja e janarit, ai që ne insistojmë të ngjitemi duke rikuperuar formën tonë në vend që të rrokulliset poshtë. Unë ju premtova se deri në Prill të këtij 2016 që sapo kemi lëshuar, unë do të ndaja me ju receta dhe këshilla të lehta dhe argëtuese për të ndryshuar Zakonet e të ushqyerit pa vdekur nga neveri dhe mërzi në përpjekje. Sot ju sjell një meze të lehtë me një prekje të caktuar ekzotike, shumë e rekomanduar për adhuruesit e ushqim aziatik. Kjo meze të lehtë kastravec është krejtësisht i përshtatshëm për një fillestar, një pjatë të vetme ose një darkë të lehtë.

Cilat janë përfitimet e anëtarësimit në klubin e trangujve?

El kastraveci është një perime me pak kalori me një përqindje të lartë uji. ¿Çfarë do të thuash? Epo, është ushqimi perfekt për t’u përfshirë në dietën e njerëzve që duan / kanë nevojë të humbin peshë. Përveç kësaj, ajo ka një përmbajtje shumë të lartë të fibrave, e cila na ndihmon të rregullojmë tranzitin e zorrëve (bye bye kapsllëk)

Miku ynë kastraveci na siguron një sasi të madhe të vitaminave (vitaminat A, B dhe C që sigurojnë energji dhe ndihmojnë sistemin imunitar janë një prej tyre). Importantshtë e rëndësishme të mbani mend se kastraveci nuk zhvishet! Lëvorja e saj përmban 12% të vitaminës C që duhet të konsumohet çdo ditë. Pra, më pak pilula të ilaçeve bimore dhe më shumë kastravec në jetën tuaj. 

 

Snack kastravec pikant
Nuk ka asnjë klub më të dobishëm për shëndetin sesa ai i kastravecit, një perime mbretëreshë me veti të dobishme shëndetësore. Me këtë meze të lehtë kastravec ne ju sjellim një recetë të shëndetshme, pikante dhe perfekte për një dietë për humbjen e peshës.
Author:
Kuzhina: modern
Lloji i recetës: Sallata
Shërbime: 3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2-3 tranguj
 • 1 djegës
 • 1 gëlqere
 • 1 degëz koriandër
 • qepër
 • vaj susami
 • Kripë
Preparación
 1. Ne i lajmë tërësisht kastravecat PA LARGIMIN E TYRE
 2. Ne presim të gjithë përbërësit dhe i përziejmë në një tas.
 3. Sezoni me gjysmë gëlqere të shtrydhur dhe 2 lugë vaj susami.
 4. Sezoni për shije
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 110

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.