Merluci me salcë domate dhe chorizo

Merluci me salcë domate dhe chorizo

Sot ne përgatisim një nga ato recetat që pëlqejnë pothuajse të gjithë: merluc me salcë domate dhe chorizo. Një pjatë të cilën mund ta përgatisni përveç merlucit me perime të tjera si merluci dhe që ka tre shoqërime kryesore: domate, chorizo ​​dhe bizele.

Kjo është një pjatë që mund ta shërbeni si një pjatë e vetme ose thjesht ta kompletoni me disa patate të ziera ose të pjekura. Një pjatë shumë e lehtë për t'u përgatitur dhe relativisht e shpejtë që nga ajo kohë Nuk merr më shumë se 30 minuta. në përgatitjen e tij. A ju bind ta përgatisni?

Përbërës të thjeshtë dhe të lehtë për t'u gjetur, një hap pas hapi që mund të ndjekë të gjithë, ngjyra që e bëjnë shumë të shijshme dhe një shije të shkëlqyer, çfarë mund të kërkojmë më shumë? Zgjidhni një merluc të mirë të shkrirë ose të kripur dhe mos hezitoni ta përgatisni!

Receta

Merluci me salcë domate dhe chorizo
Një recetë e thjeshtë, plot ngjyra dhe e shijshme është ky merluc me salcë domate, chorizo ​​dhe bizele. Vazhdoni dhe përgatiteni duke ndjekur hap pas hapi tonë.

Author:
Lloji i recetës: peshk
Shërbime: 2

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 2 lugë vaj ulliri
 • 1 thelpinj hudhre, te prera ne feta
 • 6 feta chorizo
 • 1 kuti të vogël pure domate
 • 1 filxhan bizele
 • 4 ijë merluci të kalitur me kripë
 • Kripë dhe piper

Preparación
 1. Ne ngrohim vajin në një tenxhere dhe e gatuajmë hudhrën derisa të filloj të kërcej.
 2. Në atë moment, shtoni chorizo dhe skuqeni për 3 minuta të tjera.
 3. pastaj, shtojme domaten dhe bizelet, vendoseni me kripë dhe piper dhe gatuajeni për rreth 15 minuta mbi nxehtësinë mesatare, duke e përzier herë pas here përzierjen.
 4. Kur domatja të jetë trashur dhe bizelet të jenë gati, shtojme ijet e merlucit në tavë dhe lërini të gatuhen në salcë.
 5. Më pas, shërbejmë zierjen e merlucit me salcë domate dhe chorizo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.