Menuja jonë e Krishtlindjeve 2024: Gëzuar festat!

tavolina e krishtlindjeve

Si çdo vit në Receta Gatimi ne propozojmë disa opsione për plotësoni menunë tuaj të festës. Propozime për të gjitha buxhetet dhe të gjitha shijet në mënyrë që të gjithë të shijojnë me familjen dhe/ose miqtë takime të tilla të veçanta si këto rreth tavolinës.

Nëse nuk e keni menduar ende menunë tuaj, në Receta Gatimi ne e bëjmë atë për ju! Sepse ne nuk jemi mjaftuar t'ju ofrojmë një fillim, një pjatë kryesore dhe një ëmbëlsirë, por ndër recetat më të fundit në blogun tonë kemi zgjedhur disa ide për çdo pjatë.

Y nuk kemi lënë njeri jashtë ose ne kemi provuar. Nëse ju pëlqen mishi apo jeni vegan, do të gjeni ide për të kompletuar menunë tuaj. Dhe nuk do t'ju duhet të lini një pasuri gjatë rrugës. Festimi me të dashurit tuaj është gjëja më e rëndësishme dhe nuk keni nevojë të jeni shumë të ndërlikuar për ta bërë këtë. Zbuloni menunë tonë të Krishtlindjeve 2024.

Filluesit

Fritters merlucë

 1. Bcod uñuelos lehtë dhe të shpejtë.
 2. Përhapja e fasules së bardhë dhe vaj bajamesh.
 3. Kroketa me kungull, super kremoze

i parë

Sallatë me agrume për tryezën tuaj të Krishtlindjeve

 1. Krem me karrota dhe patate me qumësht të avulluar.
 2. Sallatë me agrume. Kushtojini vëmendje sepse do ta publikojmë nesër dhe mund ta shihni si duket.
 3. Pastë pule dhe patate e ëmbël, një recetë vjeshte që intonizon trupin

sekonda

Kanellonet e salmonit

 1. Kodi Ajoarriero, një pjatë me traditë.
 2. Kanellonet e salmonit, thjeshtësi për të ushqyer një regjiment.
 3. Zierje pule me mustardë.
 4. Fricando viçi me kërpudha, një zierje ngushëlluese
 5. Bërxolla derri mbi krem ​​presh, shume ekonomik!

Desserts

Kërmijtë kanellë dhe rrush të thatë

 1. Tortë me mus me çokollatë, freskuese dhe kremoze
 2. mojicones, traditë e pastër.
 3. Kërmilli me rrush të thatë dhe kanellë per mengjes.

Ju pëlqejnë propozimet tona për të plotësuar menunë e Krishtlindjeve dhe datat e tjera të rëndësishme këto festa? Na tregoni nëse vendosni të bëni ndonjë nga recetat dhe rezultatet. Por mbi të gjitha, kënaquni duke e bërë dhe duke e ndarë me të dashurit tuaj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.