Makarona ose oriz Alfredo

Përbërësit:
240 g petë mustarde të prera ose 2 gota oriz
125g gjalpë
1/2 filxhan krem
1/2 filxhan djathë të integruar parmixhano
1/4 filxhan djathë Gruyère, i integruar
Kripë dhe piper për shije
Gjalp i shkrirë

Preparación
Vendosni gjalpin në një tigan dhe kur të jetë shkrirë hidhni kremin dhe petët (ose orizin).

Lërini të gatuhen për pak kohë dhe tani spërkatini me djathërat, kripën dhe piperin dhe në fund shuajeni me gjalpin e shkrirë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.