Mëngjesi me thekon tërshëre, banane dhe mjaltë

Mëngjesi me thekon tërshëre, banane dhe mjaltë

 

tërshëra Ceshtë një tretje e lehtë e drithërave, prandaj thekon të bollgur janë një përbërës i treguar për të përfunduar mëngjesin e kujtdo që dëshiron të ushtrojë më pas. Për shkak të aromës së tyre neutrale, ato janë gjithashtu shumë të gjithanshme; Ata pranojnë shoqërime të shumta.

Me disa pjesë të fruta të freskëta dhe / ose të thata arrihet një mëngjes shumë i plotë. Nëse shtoni edhe pak mjaltë, rezultati është gjithashtu ushqyes dhe shumë tërheqës. Herën e parë, nëse nuk jeni mësuar me këtë lloj mëngjesi dhe drithëra, si shija ashtu edhe struktura janë të çuditshme; por do të jetë vetëm dita e parë.

Mëngjesi me thekon tërshëre, banane dhe mjaltë
Mëngjeset me bollgur dhe thekon frutash janë shumë të përshtatshme për atletët. Ne ju tregojmë se si ta bëni një me miell tërshëre, banane, rrush të thatë dhe mjaltë.

Author:
Lloji i recetës: mëngjes
Shërbime: 1

Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 

Përbërësit
 • 250 ml. qumësht ose ujë ose pije perimesh
 • 6 lugë bujare tërshërë të mbështjellë
 • 1 banane e vogël
 • Rrush të thatë
 • Miel

Preparación
 1. Ne derdhim qumështin në një tenxhere dhe sillni një çiban.
 2. Kur bëhet fjalë për një çiban shtoni thekon tërshërë dhe gatuajini përafërsisht 6 minuta, duke i trazuar herë pas here.
 3. Ne e heqim përzierjen nga zjarri dhe shtojmë rrush të thatë dhe banane, minus 3-4-feta.
 4. Shërbyer në një tas dhe dekoroj me disa feta banane dhe një të mirë jet prej mjalti.
 5. Ne pimë nxehtë.

Informacion ushqyes për racion
kalorive: 410

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   karolina montiel dijo

  Unë e dua miellin e tërshërës, por nuk di si t'i bëj bijat e mia të hanë, do të ishte mirë që të kesh më shumë receta, si dhe për një meze të lehtë ose darkë.

  1.    Maria vazquez dijo

   Së shpejti do të përpiqemi të bëjmë receta të reja me tërshërë Carolina 😉

 2.   Zuni dijo

  pershendetje .. E doja receten tuaj ... shtova disa fruta te tjera te thata .. faleminderit.

  1.    Maria vazquez dijo

   Unë gjithashtu prirem të përfshij arra të ndryshme çdo herë. Unë pretendoj se ju pëlqen