Lëng portokalli dhe banane

A do të dëshironit një lëng shtëpi plot me vitamina?. Ndonjëherë ato janë të dëshiruara në mëngjes, në kohën e rostiçerisë ose si një shoqërues i një darke të lehtë, ato na ofrojnë lëndë ushqyese të shumta dhe janë aq të larmishme sa edhe të pasura. Ajo që po ju sjell sot është shumë e thjeshtë, klasike lëng portokalli dhe banane që nuk dështon kurrë.

Lëng portokalli dhe banane

Shkalla e vështirësisë: Shumë e lehtë

Koha e Përgatitjes: Minuta 5

Përbërësit për rreth gjysmë litri:

 • 4-5 portokall
 • 2 banane
 • sheqer të shijojë

Përpunimi:

Asshtë aq e thjeshtë sa të bësh një lëng me portokall dhe pastaj ta kalosh nëpër blender së bashku me bananet dhe sheqerin.

Lëng portokalli dhe banane

Në kohën e shërbimit ...

Mund t’i jepni një prekje origjinale duke shtuar sheqer në buzë të gotës ose duke vendosur një fetë banane ose portokalli.

Sugjerimet e recetave:

Ju mund të shtoni sheqer vanilje ose pak nga Canela pluhur.

Më e mira…

Si fëmijët ashtu edhe foshnjat do ta shijojnë atë. Mos harroni se foshnjat nuk duhet të konsumojnë portokall deri në një moshë të caktuar, duhet të konsultoheni me pediatrin në rast se ata nuk kanë filluar ende ta marrin atë.

Më shumë informacion në lidhje me recetë

Lëng portokalli dhe banane

Koha e përgatitjes

Koha totale

Kilokalori për racion 95

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Patricia dijo

  Unë e dua këtë lëng ... dhe e vërteta është se nuk ka nevojë për sheqer apo mjaltë.