Lëng perimesh dhe frutash të ndryshme

lëng-perime-dhe-fruta-të ndryshme

Një nga momentet e mia të preferuara të ditës është kur përkon që unë jam duke punuar duke shkruar artikuj këtu ose në një tjetër blog dhe mund të shijoj një kafe të mirë ose një nga lëngjet e mia të preferuara. Me këtë rast, unë ju sjell recetën për të fundit: një lëng me perime dhe fruta të ndryshme që është i shijshëm, që ka veti pastruese për trupin dhe që në sasi shumë të vogël gjejmë vitaminat dhe lëndët ushqyese të nevojshme për të kaluar një javë të tërë .

Nëse doni të dini se si ta bëj, cilët janë përbërësit që përdor dhe në cilat masa, vazhdoni të lexoni këtë artikull. Ky është një recetë speciale detoksi për ditët që çojnë deri në vaktet e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Lëng perimesh dhe frutash të ndryshme
Ky lëng me perime dhe fruta të ndryshme është një koncentrat multivitamina që do të na ndihmojë jo vetëm për të ushqyer trupin, por edhe për ta pastruar atë. Ideale për këto data para Krishtlindjeve dhe pas tyre.
Author:
Kuzhina: dietë
Lloji i recetës: Lëngje
Shërbime: 2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 100 ml lëng molle
 • 5-6 gjethe spinaqi
 • ½ kastravec
 • Xhenxhefil i integruar
 • Lëng i një limoni
 • Lëng i një portokalli
 • ujë
Preparación
 1. Në një kanaçe blender, ne do të shtojmë lëng molle 100% pa sheqerna të shtuara, së bashku me 6 gjethet e spinaq (Mund të shtoni sa të doni sa më shumë të trasha). Shtoni gjithashtu gjysmën e kastravecit, të qëruar dhe të prerë në kubikë të vegjël, për ta bërë më të lehtë rrahjen. Rrahni këto përbërës për tani dhe më pas shtoni ato të mbeturat.
 2. Sapo të rrahën të gjitha më lart, ne do të shtojmë gjysmën lugë çaji xhenxhefil të integruar (një ditë do të flasim për vetitë e shumta të shëndetshme të kësaj erëze), plus lëng limoni dhe portokalli që do ta kemi shtrydhur më parë. Përzieni përsëri mirë dhe shtoni ujë sipas shijes tuaj, ne shtojmë pak më pak se 50 ml.
 3. Për të ëmbëlsuar, dhe kur të doni pasi kjo është opsionale, mund të shtoni një lugë çaji me mjaltë.
 4. Vendoseni në frigorifer për një orë dhe pijeni të freskët. Është e shijshme!
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 100

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.