Lëng gëlqereje dhe xhenxhefili

Sot ju prezantoj një pije freskuese që është shumë e pasur me vitaminë C për të shoqëruar vaktet ose për ta marrë kur të doni:

Përbërësit

10 gëlqere të qëruar
Një copë e vogël xhenxhefili
1 limon pa lëvore
1 litër ujë të ftohtë
12 lugë sheqer
Akulli i grimcuar sasia e kërkuar

proces

Vendosni limon, limonin dhe xhenxhefilin në një shtrydhëse frutash dhe kur të mbaroni vendosni lëngun në një enë me akull, vendosni ujin dhe sheqerin dhe përzieni derisa gjithçka të integrohet, shërbejeni shumë të ftohtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   pallatet e kështjellës maria alejandra dijo

  lëngu i gëlqeres me xhenxhefil duket i shijshëm por do të doja të tregonit se si të bëni një chicha të shijshme xhenxhefili

 2.   Manuel Fernando dijo

  Ju lutem më tregoni nëse lëngëzimi i limonit dhe limonit nuk e bën substancën të hidhur? A mund të lihet xhenxhefili? .- Faleminderit shume paraprakisht