Shao Oreo dhe oriz i fryrë

Shao Oreo dhe oriz i fryrë

 

Kur arrin vera, lëkundjet bëhen një propozim i shkëlqyeshëm për t'u shërbyer të vegjëlve në kohën e rostiçeri. Lindja Shao Oreo dhe oriz i fryrë Do të tërheqë, pa hezitim, vëmendjen e më të voglit dhe atyre që nuk janë aq shumë. Kush mund t’i rezistojë një shkundje çokollate me akullore me vanilje?

Të bësh një gojëmjaltë është e thjeshtë dhe e shpejtë. Të kesh të gjithë përbërësit e përgatitur dhe të kesh një blender janë të vetmet thelbësore për ta përgatitur atë. Pasi ta keni bërë makinerinë të funksionojë për disa minuta, mbetet vetëm të kujdeseni për prezantimin. Një oreo në buzë të gotës dhe një kashtë me ngjyrë do të jetë e mjaftueshme për të pushtuar të vegjlit.

Shao Oreo dhe oriz i fryrë
Ky gojëmjaltë oreos dhe orizi i fryrë do të befasojë të rinjtë dhe të moshuarit. Shërbejeni atë si një meze të lehtë, shoqëruar me një copë frutë.
Author:
Lloji i recetës: Pije
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 lugë akullore me vanilje
 • ½ filxhan drithëra oriz të fryrë
 • ¼ filxhan qumësht
 • 1 lugë gjelle qumësht të kondensuar (opsionale)
 • 3 biskota oreo (+ 1 për tu dekoruar)
Preparación
 1. Vendosim akulloren, drithërat, qumështin dhe oreot në gotën e blenderit. Ne rrahim derisa të marrim një përzierje kremoze.
 2. Ne e shërbejmë përzierjen në një gotë të gjatë dhe dekorojmë me një oreo dhe një kashtë argëtimi.
 3. Ne pimë të ftohtë.
Informacion ushqyes për racion
kalorive: 105

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.