Kungull i njomë i mbushur me ton me djathë

Kungull i njomë i mbushur me ton me djathë

Sot ju inkurajoj të përgatisni një recetë që shpesh e përdorim në shtëpi për të përfunduar darkën tonë: kungull i njomë i mbushur me ton me djathë. Kungulleshkat e mbushura janë një burim i shkëlqyeshëm, i thjeshtë dhe i shpejtë. Dhe është se gatimi i mishit të këtyre në mikrovalë nuk zgjat më shumë se 4 minuta.

Në mikrovalë? Përpara se ta bënim atë në furrë, por meqenëse kemi kapur mikrovalën, çdo herë inkurajohemi të gatuajmë më shumë me këtë pajisje. Alsoshtë gjithashtu një mënyrë e shpejtë për ta bërë atë. Edhe pse nuk duhet të nxitoni; Ata dalin në një temperaturë të lartë, kështu që do të duhet të prisni disa minuta për të zbrazur mishin pa u djegur vetë.

Sapo kungull i njomë të zbrazet, mund t'i mbushni me të shumta kombinime të përbërësve të nxehtë dhe të ftohtë. Këtë herë vendosim bast për kombinimin e kungujve me qepë, ton, domate dhe djathë. A mendoni se është një kombinim dhjetë? Një gratin përfundimtar dhe ata do të jenë gati për të shërbyer.

Receta

Kungull i njomë i mbushur me ton me djathë
Këto kungull i njomë i mbushur me Cheese Tuna janë një alternativë e shkëlqyer për darkë. E thjeshtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur, jam i sigurt që do t’i përsërisni.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 1-2
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 1 kungull i njomë i madh
 • 1 qepë të bardhë
 • 2 kanaçe me ton natyral
 • 1 lugë salcë domate
 • Vaj ulliri ekstra i virgjër
 • Kripë dhe piper
 • Djathë i grirë
Preparación
 1. Lani kungulleshkat mirë, i presim përgjysmë për së gjati dhe i mbajmë mikrovalë me fuqi maksimale derisa të zbuten; rreth 4 minuta. Më pas, e heqim nga furra dhe e lëmë të pushojë për disa minuta para se ta heqim mishin me lugë.
 2. Ndërsa kungull i njomë gatuan, pres qepën të copëtuar mirë dhe skuqeni atë në një tigan me një shi të vajit.
 3. Kur qepa është e butë, shtoni mishin e kungujve, domate dhe ton, sezoni dhe gatuajeni tërësinë për disa minuta.
 4. Së fundi, mbushim kungulleshkat me perzierjen, shtojmë djathin sipër dhe gratin derisa djathi të shkrihet.
 5. Shërbejmë kungulleshkat e mbushura me ton me djathë, të nxehtë

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.