Stili Bream Donostiarra

Përbërësit:
4 kungull deti
1/2 djegës
Lëngu i 1/2 limonit
1 karafil hudhër
Vaj ulliri
4 lugë uthull
Kripë

Përpunimi:
Kripa hapni gjysmën e brezave dhe kalojini nëpër një tigan në mënyrë që të bëhen nga jashtë por jo nga brenda.
Në të njëjtën tigan, skuqni hudhrën e prerë në 2 lugë vaj dhe djegiet e prera në unaza. Vendosni trarët e detit në një tepsi të pjekjes dhe gatuajini në 4º për 200 minuta.
Në një tenxhere, hiqni lëngun e marrë nga krapi i detit dhe përzieni me uthullën dhe lëngun e limonit.
Shpërndani të pjekurat në bregun e detit dhe salcën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Itzi dijo

    E shijshme.