Kroketat e panxharit

Propozimi i sotëm është të përgatisni kroketa të thjeshta dhe të shijshme të panxharit për tu shijuar si fillestar të nxehtë ose për të shoqëruar pjatat që përmbajnë fileto pule ose peshku.

Përbërësit:

1/2 kilogram panxhar i papërpunuar i integruar
2 Cebolla
hudhër të grirë dhe majdanoz, për shije
qimnon i bluar, një majë
Kripë dhe piper, një majë
bukëpjekje, sasia e nevojshme
vaj i zakonshëm, sasia e kërkuar

Përgatitja:

Përpunoni qepët dhe vendosini në një enë, shtoni hudhër dhe majdanoz të copëtuar për shije, panxharin e integruar, disa lugë copa buke, sezonin me kripë, piper dhe një majë të qimnon të bluar. Pastaj përzieni mirë të gjithë përbërësit dhe formoni kroketet.

Lyejini kroketat në bukëpjekje dhe lërini mënjanë në një tas. Vendoseni vajin në një tenxhere dhe kur të jetë e nxehtë, rregulloni kroketet dhe i skuqni në të dy anët. Pasi të jenë gatuar, kullojini për disa çaste në fletë thithëse letre dhe provojini menjëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.