krem vegan vanilje

krem vegan vanilje

Si ju pëlqen një ëmbëlsirë e freskët në këtë periudhë të vitit? Një akullore, një ëmbëlsirë me kos apo disa krem vegan vanilje pasi këto bëhen një alternativë e shkëlqyer. Këto kremra janë gjithashtu shumë të lehta për t'u përgatitur, kështu që ato janë ideale për t'i dhënë vetes një ëmbëlsirë në çdo ditë të caktuar.

Ata gjithashtu bëhen një ëmbëlsirë shumë e dobishme kur keni mysafirë. Mund t'i lini të përgatitura një ditë më parë dhe kështu do të keni një gjë më pak për t'u marrë në mëngjes. Dhe duke qenë vegan, do të siguroheni që të gjithë t'i shijojnë ato. Dhe a nuk është ky një nga qëllimet tona kur kemi mysafirë?

Për përgatitjen e tyre mund të përdorni çdo pije me perime. Në shtëpi i kemi provuar pije tërshërë dhe pije bajame dhe të gjithë kanë të preferuarat e tyre. Personalisht, më pëlqen shija intensive që ofron pija e bajames, por ndoshta pija me tërshërë është më neutrale. Provoni të dyja dhe vendosni!

Receta

krem vegan vanilje
Kremi i vaniljes vegan që propozoj sot janë ideale për t'i dhënë vetes një ëmbëlsirë ose për të surprizuar mysafirët tanë me ëmbëlsirë.
Author:
Lloji i recetës: ëmbëlsirë
Shërbime: 1
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 300 ml pije bajamesh perimesh (pa sheqer)
 • 1 lugë gjelle niseshte misri
 • 1 lugë shurup agave
 • Vanilje lugë çaji 1
 • Biskota (për dekorim)
 • Kanellë për shije
Preparación
 1. Në një tas përziejmë pijen e perimeve me niseshte misri derisa të tretet mirë.
 2. pastaj në një tenxhere ngrohni shurupin e agave me vanilje mbi zjarr mesatar.
 3. kur nxehem ne inkorporojmë pijen e bajameve me niseshte misri dhe ziejini në zjarr mesatar dhe duke e trazuar për disa minuta ose derisa masa të trashet pak.
 4. pastaj, e derdhim në një gotë dhe lëreni të ngrohet përpara se ta çoni në frigorifer të ftohet.
 5. Pasi kremi i vaniljes vegan është i ftohtë shërbejmë me biskotë të grimcuar dhe kanellë për shije.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.