Përhapja e kastravecit

Receta e thjeshtë që ne do të përgatisim është një mundësi tjetër, për të paraqitur këtë krem ​​të hollë kastravec, pasi është e shijshme të përhapet në krisje uji ose feta të dolli.

Përbërësit:

Pepino 1
1 Cebolla
250 gram djathë krem
1 kanaçe mish të grirë
2 lugë uthull
2 lugë salcë Worcestershire
Kripë dhe piper, një majë

Përgatitja:

Së pari qëroni dhe grijeni kastravecin dhe spërkateni me kripë dhe copëtoni imët qepën dhe spërkateni me uthull. Pastaj, lërini këto dy përgatitje të marinohen veçmas, për rreth gjysmë ore. Më pas, përzieni djathin krem ​​me mishin e grirë, salcën Worcestershire dhe sezonin me kripë dhe piper.

Përzieni këta përbërës dhe shtoni kastravecin dhe qepën. Kalojeni përgatitjen përmes procesorit derisa të merrni një krem ​​dhe në fund, hidheni atë në një enë që mund ta merrni në tryezë dhe ta shërbeni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   çiki dijo

    Çfarë është kanaçe me mish të grirë?