Kungull i njomë i lehtë dhe krem ​​preshi me arrëmyshk

Kungull i njomë i lehtë dhe krem ​​preshi me arrëmyshk

Sezoni i kungujve po tregohet bujar. Një nga mënyrat më të lehta për ta përgatitur është në krem ​​dhe ka kaq shumë kombinime të mundshme! E krem i lehtë me kungull i njomë dhe presh me arrëmyshk që ju inkurajoj të përgatitni sot është një nga të shumtët. Një bast i thjeshtë por perfekt për të përfunduar darkat tuaja.

Kjo krem përgatitet me vetëm tre përbërës: qepë, presh dhe kungull i njomë. Përbërës të thjeshtë për të cilët nuk kam dashur të marr në qendër të vëmendjes. Prandaj, ju keni zgjedhur një erëz të vetme për t'i shtuar këtij kremi, arrëmyshk. I jep një prekje shumë delikate, por nëse nuk ju pëlqen, mund ta hiqni ose ta zëvendësoni me një tjetër.

Hap pas hapi është loja e fëmijëve. Çfarë nëse më pëlqen të bëj është ziej qepën për pak kohë me preshin para se të vini të gjithë përbërësit të gatuhen. Kështu që kremi merr pak më shumë shije. Unë zakonisht e bëj me vaj ulliri, por mund të jetë një opsion i mirë për të përdorur pak gjalpë, do ta provoj herën tjetër!

Receta

Kungull i njomë i lehtë dhe krem ​​preshi me arrëmyshk
Kremi i lehtë i kungujve të njomë dhe presh me arrëmyshk është i thjeshtë, i lehtë, i lirë dhe një opsion perfekt për darkat tuaja.
Author:
Lloji i recetës: Verduras
Shërbime: 3
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 2 lugë vaj
 • ½ qepë
 • 4 presh te medhenj
 • 1 kungull i njomë
 • Kripë
 • piper
 • arrëmyshk
 • ujë
Preparación
 1. Prisni qepën dhe ziejeni atë në një tigan me dy lugë vaj.
 2. atëherë presim preshin dhe i shtojmë në tavë për të vazhduar gatimin e tërësishëm për 3 ose 4 minuta.
 3. Derisa, i presim kungulleshkat në kubikë. Kur qepa dhe preshi të jenë zbutur i shtojmë në tavë.
 4. Përziejini, skuqini disa minuta dhe e mbulojmë me ujë.
 5. Sezoni me kripë dhe piper, shtoni pak arrëmyshk, vendosni kapakun dhe Gatuani për 10 minuta.
 6. Për të përfunduar, ne bluajmë. Pastaj na mbetet vetëm të shijojmë kremin e lehtë të kungujve dhe preshit me arrëmyshk.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.