Kofshët e pulës në verë të kuqe

pulë me salcë

Një recetë për kofshët e pulë në salcë me verë të kuqe, një klasik i Kuzhina SpanjolleIsshtë një mish i butë, me lëng dhe i lirë. Ne mund të bëjmë receta të panumërta të ndryshme. Ju gjithashtu mund ta bëni këtë recetë me mish të tjerë si lepuri ose gjeldeti.

Isshtë një pjatë e thjeshtë dhe shumë e shijshme. Thjesht duhet të përdorni një verë që është e mirë dhe rezultati i kësaj recete do të jetë një pjatë e shkëlqyeshme. Shoqëruar me një oriz të gatuar, patate ose disa perime është një pjatë e plotë.

Kofshët e pulës në verë të kuqe
Author:
Lloji i recetës: së pari
Shërbime: 4
Koha e Përgatitjes: 
Koha e GATIMIT: 
Koha totale: 
Përbërësit
 • 4 kofshë pule,
 • 2 qepë të mesme
 • Një can Kilo kanaçe domate të shtypura
 • 200 ml. verë e kuqe
 • Një gotë me ujë
 • Vaj, kripë dhe piper.
 • Të shoqërojë:
 • Oriz i gatuar, patate të skuqura, perime ...
Preparación
 1. Kriposim dhe vendosim pak piper tek mishi i pulës, në një tavë me vaj vendosim pulën të skuqet, para se të përfundojë të skuqet plotësisht shtojmë qepën e copëtuar, në mënyrë që të skuqet së bashku me pulën.
 2. Kur qepa të ketë marrë pak ngjyrë, shtoni verën e kuqe dhe lini alkoolin të avullojë, shtoni domaten e shtypur dhe e lini të gatuhet për 30-40 minuta, në nxehtësi mesatare, në gjysmën e gatimit nëse shohim që salca veryshtë shumë e trashë , ne do të shtojmë pak ujë në të.
 3. Do ta shijojmë me kripë dhe do ta lëmë derisa salca të zbutet dhe domatja të bëhet dhe pula të jetë gati.
 4. Shtë më mirë nëse e lëmë të pushojë për një kohë të gjatë.
 5. Mund ta shoqërojmë me oriz të egër të gatuar, me disa patate të skuqura që shkojnë shumë mirë ose me perime të gatuara. Një pjatë shumë e plotë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.