Kivi të konservuara në shurup

Rezervat e bëra me fruta natyralë janë një ushqim i shkëlqyeshëm për ju që të përdorni në përgatitjet e ëmbëlsirave të ëmbla dhe gjithashtu për të dekoruar tartelet ose ëmbëlsira dhe me apote për të qenë në gjendje t'i mbani ato për një periudhë prej gjashtë muajsh.

Përbërësit:

1 kilogram kivi
1 litër ujë
300 gram sheqer
lëng nga 1 limon

Përgatitja:

Qëroni kivit dhe pritini në copa. Për më tepër, në një tenxhere përgatisni shurupin, me sheqerin dhe ujin dhe zieni në zjarr të ngadaltë për 30 minuta. Tjetra, shtoni copat e kivit dhe lëngun e limonit në këtë përgatitje.

Pastaj zieni këtë përzierje për 5 deri në 8 minuta. Hiqeni dhe paketoni në kavanoza qelqi, mbulojeni me shurup dhe sterilizoni në një banjë uji për 20 minuta. Pasi të ftohen, ruajini në një vend të freskët dhe të thatë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.